KÖŞE YAZILARIUlaş Karakaya

Senin Olmak İstediğin Adam! – Ulaş Karakaya yazdı…

Ahmet Altan‘a üzülüyorsun mesela ben üzülmem; ‘üzülme hakkı’mı her daim dik durmuş adamlardan yana kullanırım, mesela tek kişilik örgüt Sarp Kuray‘a üzülürüm, Giresun‘un çocukları Batuhan ve Atakan‘a üzülürüm; üzüntüm değerlidir; 22 senedir davası sonuçlanmadan içeride yatan İlhan Çomak‘a üzülürüm; dışarıda ana ve baba bekleyen masumlara üzülürüm; her daim ABD‘ye boyun eğen, tak deyince şak yapan, Erdoğan‘dan demokrasi ve sınırsız özgürlük getirmesini bekleyen ahmaklara pardon Altanlara üzülemem.

Çünkü Frenkeştayn‘ı yaratanlara üzülünmez der içimdeki ses.

Cemaatleri de seviyorsundur; peşinden gidersin; mesela ben sevmem ve yalnızca bilimin peşinden giderim. Ahiretten çok uzayın sırlarını merak ederim.

Her söylenene çıkarın için inanıyormuş gibi yapıyorsun, ben muş gibi yapmam inanmam, yalan söylüyorsun derim.

Kapından kovduğun garibanların ardından ‘Hayırlı Cumalar’ da yazıyorsundur, ben namussuz ve işbirlikçiden gayrısını kovmam ve tribünlere oynamam.

O bizim partiden deyip yaptığı kirli ilişkileri görmezden gelirsin; ben gelmem; verilmemesi gereken ruhsat izinlerini ve ruhsat izni verdiği binalarda kaç dairesi var; rantı nedir sen soramazsın ben sorarım.

HES yapılıyor diye seviniyorsun ya ben sevinmem. Karşı dururum.

Sen her durumda iktidara koltuk değneği olan muhalefet partilerinin peşinden gidersin ben gitmem.

Saraya çıkmam deyip ayağa giden adamlardan, ayağa kalkmam deyip hazır ola geçen adamlardan medet umuyorsun ya ben ummam.

Yeşil yol yapılacak; bizim yolumuz olacak diye mutlulukla koşuyorsun ya ben koşmam karşısında dururum.
”Bir dakika hemşerim”

Madenden altın çıkacak diye seviniyorsun ya ben sevinmem, madende işi kaçırma diyorsun ya bana ben siçturma madenina derim…

Mustafa Ceceli‘yi de dinliyorsundur mesela ben dinlemem. Neden biliyor musun ?
Amcasının sahibi olduğu Emek Boru; Cengiz Holdingin borularını döşüyordur o yüzden, hem döşüyor hem a… koyuyorlardır milletin…

Kürtleri sevmiyorsundur; Ermenileri, Rumları da ben severim. Ben dünyaya politikacıların gözüyle bakmam. Binlerce yıllık uygarlıkların tarihsel kader birliğiyle bakarım.

Çingeneleri hor görüyorsundur ben hor görmem. Ederliziyi dinleyince ruhumun bir Çingeneye ait olduğunu düşünürüm.

İçki içenlerden, sanat galerisine gidenlerden nefret ediyorsun ya ben etmem; çünkü orada ki adamlar içkiyi adabıyla içer; senin gibi içince sapıtmaz,onun karısına kızına laf atmaz, kadehi bir başka nezaketle tutar, bir başka bakar dünyaya. Senin ev ile cami arasında geçirdiğin zamanı ; kitapla, sanatla, bilim ile geçirir o yüzden o adamın içtiği içkiden zarar gelmez.

Yoksulları sen görmezden gelirsin ben görürüm; gözlerinden tanırım onları.

Ben kim miyim ? ‘O’yum iyi bak. Senin hep olmak istediğin adam…
Ya da siktir et aynaya bak…

Ulaş Karakaya

Başa dön tuşu