Genel

İlham Veren Öğretmenler

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü, ÇYDD Bakırköy şubesinin ev sahipliğinde ve mezun öğretmenlerin katkısıyla Bakırköy Tarık Akan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programı sunan Deniz Dilara Çatak ve canlı müziklerle katkı sunan Emre Yeleser eşliğinde Başöğretmen Atatürk sunumu yapıldı. Sunumdan sonra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Ayşe Yüksel, öğretmenler günü konulu konuşmasını yaptı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne destek ve emek verenlere teşekkürlerini iletti.

Daha sonra ÇYDD’nin yetiştirdiği ve ÇYDD Gençlik kadrolarında yer almış bugün öğretmen olarak eğitim camiasında yerini almış Fırat Örüç, “ÇYDD’li öğretmen olmak” konulu konuşmasını yaptı. Madde madde sıraladığı konuşmasında eğitimin ve öğretmenlerin yaşadığı sorunları ele aldı.

https://youtu.be/gE-xmuwIypM

Etkinliğin onur konuğu Dünyanın en iyi elli öğretmeninden biri olan Dilek Livaneli, köy öğretmenliğinden başlayıp dünya elli öğretmeninden biri olma yolunda yaptıklarını ve başarı hikâyesini paylaştı. Dilek Livaneli, “Bunları yaparken ödülleri ve alacağım teşekkürleri düşünerek işe başlamadım. Tek isteğim iyi bir eğitim vermek ve fark yaratmaktı. Durmaksızın kendimi ve çevremi geliştirdim. Her gün çocuklara daha başka ne yenilikler öğretebilirim diye düşündüm ve bunu gerçekleştirdim. Eğitimi sadece çocuklarla sınırlı tutmadım. Aileleri, çevreyi bütün köyü de kattım. Yaşadığım zorluklara rağmen çocuklara yeni bilgiler vermek yolundan dönmedim.” dedi.

Yine fark yaratan öğretmenlerden Ali İhsan Özmen, Van Mustafa Cengiz Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni, kurduğu kız futbol takımı ile yarattığı başarıyı bizlerle paylaştı.

Programda, Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği mezunu öğretmenler tarafından Hababam Sınıfı canlandırıldı.

Bir öğrenci tarafından Çağdaş Gençlik şiiri okundu. Bir öğrenci tarafından Benim Adım Öğretmen şarkısı okundu. Grup Aloha’nın dinletisi ile program tamamlandı. Program sonu aile fotoğrafı çekildi.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı