ETKİNLİKLERSERGİ

Imoga Art Space Heykel Sergisi – Başak Cansu Güvenkaya “Koruyucular”

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE, 11 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Başak Cansu Güvenkaya’nın “Koruyucular” isimli heykel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Plastik bir balansla alternatif malzemeler ile bir araya getirilmiş olan Başak Cansu Güvenkaya’nın heykelleri gerçeklik ve masal dünyası arasında absürd, mitsel, reel figüratif varlıkları çarpıcı biçimde ortaya koyuyor. Imoga Art Space’te 11 Ocak’ta açılacak “Koruyucular” sergisi Başak Cansu Güvenkaya’nın ilk kişisel sergisi olarak, uzun yıllardır ürettiği heykellerinin kapsamlı bir izlemesi olacak.

Kötülük ve iyilik arasındaki ironik ve tuhaf dengenin, yeni ve güvenilir yaşam alanlarına dair bir varlık sorgusu olarak üretilen heykeller sanatçının reel deneyimleri ve düşünsel arayışları karşısında çok parçalı ve renkli formlar olarak izlenir.

Sanatçının, insanın gerçek ve hayal arasındaki varlığını korumak ve güven duygusunun manevi karşılıklarını araştırması üzerine kurulu olan “Koruyucular” sergisi 31 Ocak 2020‘ye kadar Imoga Art Space‘te izlenebilir.

Açılış: 11 Ocak Cumartesi Saat: 16.00

IMOGA Art Space
Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A
Üsküdar İstanbul

Başak Cansu Güvenkaya Kimdir?

Başak Cansu Güvenkaya (d. 1991, İstanbul) lisans eğitimini 2016’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nü birincilikle tamamladı, 2013 yılında lisans eğitimi sırasında Weisensee Kunsthochschule Berlin’de eğitim aldı. Güvenkaya Avrupa’da ve Türkiye’de birçok grup sergisine katıldı. 2019 yılında ise yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nde tamamladı. Güvenkaya’nın çalışmaları; Türkiye, Avustralya, Almanya, İngiltere, Kanada, İtalya’da düzenlenen sergilerde yer aldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı