ETKİNLİKLER

Istanbul Performance Art – Mathilde Melek An

Istanbul Performance Art, tüm dünyada performans sanatçılarının üretim alanlarını izleyicilere açıyor. Seri Paris doğumlu Fransız/Türk performans sanatçısı Mathilde Melek An’ın atölyesi ile başlıyor.

9 Aralık tarihinde sanatçının performans sanatı ve ilişkide olduğu sanat dallarına yaklaşımlarını inceleme olanağı yaratan bir seçkinin de sergileneceği alan 14:00-20:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Tarih: 9 Aralık 2017
Saat: 14:00 – 20:00
Adres: Lüleci Hendek Caddesi, No:17 Tophane, Beyoğlu, Istanbul, Türkiye
Küratör: Pınar Derin Gençer

Open Performance Space Hakkında;
Stockholm ve İstanbul merkezli Open Performance Space tüm dünyada izleyicilere performans sanatçılarının üretim alanlarını deneyimleme imkânı sunan açık bir performans alanıdır. İzleyen ve izlenilen ayrımının sorgulandığı, sınırların belirsizleştiği ve rollerin yer değiştirmeye başladığı performans sanatında halen sahne iktidarını üzerinden atamamış izleyicinin ve performans sanatçısının, bu kimliklerden uzaklaşarak beraber deneyimledikleri anlar süreci oluşturmayı hedefler. Sanatçıların performans sanatı ve ilişkide olduğu sanat dallarına yaklaşımlarını inceleme olanağı yaratan Open Performance Space sergiler, performanslar, gösterimler, konserler, okumalar, konuşmalar gibi çeşitli etkinlikler sunar. Open Performance Space, Pınar Derin Gençer kurucu küratörlüğünde Istanbul Performance Art tarafından organize edilmektedir.
Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı