ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

Jehan Barbur’den Anlamlı Konser

Jehan Barbur, 10. sanat yılını çok değerli sanatçıların katılımı ile Beşiktaş Kültür Merkezi’nde vereceği konserle kutluyor. Konserden elde edilecek gelir ise Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’na bırakılacak.

Jehan Barbur’un 10. sanat yılı konserinde sahne alacak konuk sanatçılar, Zuhal Olcay, Emre Kınay, Ceylan Ertem, Tuna Kiremitçi, Derya Köroğlu, Güvenç Dağüstün, Cem Adrian, Birsen Tezer, Mine Söğüt, Cahit Berkay, Eylem Pelit, Cem Tuncer, Bülent Ortaçgil, Gürol Ağırbaş, Gürol Ağırbaş, Çağrı Sertel, Evrim Aslan ve sürpriz isimler katılacak.

Jehan Barbur, 10. Sanat yılı konseri 01 Aralık 2019 saat 20.30 ‘da Beşiktaş Kültür Merkezinde olacak. Biletleri satışa çıktı.

Jehan Barbur Kimdir?

12 Nisan 1980 yılında Beyrut’ta doğdu. İskenderun’da büyüdü. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2002 senesinde mezun olup, İstanbul’a yerleşti. Prodüktör, söz yazarı, besteci ve şarkıcı kimliğiyle 2009-2019 yılları arasında ADA Müzik etiketiyle, Uyan, Hayat, Sarı, Sizler Hiç Yokken, Evim Neresi, Kuzgun’u Uçmak (EP), Ürkerek Söylerim olmak üzere bir EP ve altı solo albüm ve iki single yayınladı. 2014 yılında Ada Müzik’ten yayınlanmış olan Fırat Tanış’ın MOR’ÜYALAR adlı albümünün prodüktörlüğünü üstlenmiştir.

Birçok dergiye, gazeteye köşe yazıları ve şiirler yazan Jehan Barbur 2013’te öykü ve şiirlerden oluşan Çatıdaki Çimenler –Sen’e Yazılar– adlı ilk kitabını, 2016’da yirmi isimle yaptığı röportaj derlemelerinden oluşan Baba Öyküler, 2017’de Sevmediğim Atlaslar, 2019’da Düğüm Ağacı adlı şiir kitaplarını yayınladı. Heves ve nefes yettiğince, yazmaya, üretmeye ve şarkılar söylemeye niyetlidir.

Haber: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı