ETKİNLİKLER

Kadın Yazısı Festivali, Istanbul Performance Art, Türkiye-İsveç Edebiyat Buluşması

Istanbul Performance Art Türkiye’nin ilk Kadın Yazısı Festivali kapsamında gerçekleşecek performansları sunuyor. 14 Mart tarihi saat 20:00-21:00 arasında Kadın Eserleri Kütüphanesi’nde Didem Erk ve Şafak Çatalbaş’ın performansı ile Esen Kunt’un performansı izleyiciye açık olacak.

Türkiye’nin ilk Kadın Yazısı Festivali İsveç Başkonsolosluğu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi ile Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nın işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

9-18 Mart 2018 tarihleri arasında dört farklı mekânda yapılacak olan festivalde 10 panel, 6 okuma/söyleşi, 3 yuvarlak masa, 3 forum, 4 atölye, 2 performans ve 1 sergi yer alıyor. İsveç’ten ve Türkiye’den yaklaşık 100 katılımcıyı bir araya getiren festivalde 10 gün boyunca “kADIN YAZIsı” başlığı altında, edebiyat ve toplumsal cinsiyet farklı yönleriyle ele alınacak, atölyelerde yeni eserler yaratılacak. Festival boyunca bütün etkinlikler herkese açık ve ücretsizdir.

Atölyeler 20 kişiyle sınırlı olup öncesinde kayıt yaptırılması gerekmektedir. Atölyelerde ardıl, diğer tüm oturumlarda simultane çeviri yapılacaktır. MSGSÜ Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu ile Bomonti Konferans Salonu ve İsveç Araştırma Enstitüsü erişilebilirdir.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi ve atölyelere kaydolmak için: www.kadinyazisi.com
e-posta adresi: [email protected]

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı