SANATTANSİNEMA

Kenan İmirzalıoğlu, ‘Cingöz Recai’ olursa!

Türk sinemasında daha önce Turan Seyfioğlu ve Ayhan Işık tarafından canlandırılan efsane hırsız Cingöz Recai, Kenan İmirzalıoğlu’yla yeniden sinema perdesine dönüyor. Cingöz Recai, zarif ve cömert bir serserinin maceralarını konu ediniyor. 

Peyami Safa’nın eserinden uyarlanan yapımcılığını Hayri Aslan’ın üstlendiği, yönetmenlik koltuğunda Onur Ünlü’nün oturduğu, Cingöz Recai’nin ilk fragmanı yayınlandı. Kenan İmirzalıoğlu’nun rol gereği kılıktan kılığa girdiği fragmanda dikkat çekici sahneler yer aldı. Cingöz Recai filminde kılıktan kılığa giren Kenan İmirzalıoğlu’nun fragmandaki görüntüleri dikkat çekti.

Filmde ‘Pendikli Ömer’ başta olmak üzere birçok farklı karaktere hayat veren Kenan İmirzalıoğlu profesyonel bir hırsızı, Meryem Uzerli ise bir dolandırıcıyı canlandırıyor. Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği “Cingöz Recai”, 13 Ekim’de vizyona girecek.

CİNGÖZ RECAİ’NİN KONUSU

‘İyiliksever hırsız’ Cingöz Recai, yıllar sonra yeni bir soygun için sahalara döner. Ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa girerek oyunlar kurar. Aslında gizli amacı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet isimli düşmanına ulaşmaktır. Fakat belalısı baş komiser Mehmet Rıza, Cingöz’ün peşini bırakmaya niyetli değildir.

İŞTE FRAGMAN
https://youtu.be/0476KCE5RFI

Bu kitaba kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/cingoz-recai-arsen-lupen-istanbulda-peyami-safa/
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı