ETKİNLİKLERSERGİ

Kızıltoprak Sanat Galerisi Nadia Arditti Heykel Sergisi

Kızıltoprak Sanat Galerisi, Nadia Arditti’nin “Karantina Düşleri / Lockdown Dreams” isimli heykel sergisine 5-30 Kasım 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

1948 yılında İstanbul’da doğan Nadia Arditti, İsviçre’de eğitim gördü. Önce resimle başlayan sanatçı sonra heykele yöneldi. Yaşamına ve çalışmalarına Çanakkale Kozlu Köyü ve Londra’da devam etmektedir. Mum eritme tekniği ile dökülen heykellerinin patinalarını kendi özel metoduyla Kozlu’daki atölyesinde gerçekleştirmektedir.

Bir çok eseri Türkiye, İsviçre,Fransa, Belçika, İspanya,Çin,Hong Kong,USA ve İngiltere’deki sanatseverlerin özel koleksiyonlarında yer alıyor. Çeşiti ülkelerde 43 kişisel sergi açtı, 72 karma sergiye katıldı.2003 yılında  Londra Bayes ( ex Cass) Business School’da Yükselen Kanatlar anıt heykelini yerleştiren sanatçı, Kraliçe Elizabeth II’ye takdim edildi. İstanbul, Londra, Seattle Orcas Island da anıt heykelleri var.Bu güne kadar 300 den fazla heykel yaptı.

“Karantina Düşleri / Lockdown Dreams” sergisi için sanatçı şunları söylüyor:
1994den bu yana her yarattığım yeni eser yaşamımdaki duygular ve dönemlerle bağlantılıdır. Son yılların karantinası beni derinden yaraladı. Bu sürenin düşleri bronza dönüştü. Aile yakınlığını, dokunmayı, kucaklamayı, beklentileri, umudu, doğa sevgisini, kaçışı, uçmayı hayal ettim. İç dünyamı, yalnızlığımı dışa vurmak istedim bu sergide…”

Sergi, 5-30 Kasım 2022 tarihlerinde Pazar, Pazartesi hariç 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Kızıltoprak Sanat Galerisi
Fenerbahçe Mahallesi, Rüştiye Sokak. No:47
Kadıköy- İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu