ETKİNLİKLERSERGİ

‘Kodlanmış Sanatın Metaforları’ Sergisi Açılıyor

Artıkare Sanat Merkezi, akademisyen kimliğiyle sanatçı Ebru Gamze Işıksaçan’ın ikinci kişisel sergisi olan “Kodlanmış Sanatın Metaforları”na ev sahipliği yapıyor.

Ebru Gamze Işıksaçan, geleneksel sanat ile dijital teknolojiyi birleştirerek, başyapıtları postmodern bir bakış açısıyla yeniden üretiyor. Sergi, geleneksel sanatın başyapıtlarını dijital dünyanın araçları ile yeniden ele alarak tuval üstüne akrilik boya ile buluşturuyor. Bu sergi, sanatın farklı yönlerini bir araya getiren sanatçının eserleriyle sanatın evrimini ve dönüşümünü kutluyor.

Sanatın çok boyutlu yapısını vurgulayan eserler, malzeme ve tekniklerin çeşitliliği ile sanatsal ifade biçimlerinin dönüşümünü gözler önüne seriyor.

Sanatçı ve akademisyen Ebru Gamze Işıksaçan sanat dünyasında kolektif üretimi destekleyen bir bakış açısı benimsemiş ve ulusal ve uluslararası birçok sanatsal etkinliğe katılarak, eserlerini geniş bir kitleye sunmuştur.

“Kodlanmış Sanatın Metaforları” sergisi, sanatın geleneksel ve dijital formları arasındaki etkileşimini vurgulayarak, sanat dünyasına yeni bir bakış sunmayı amaçlıyor.

Sergi, 3 Ekim’de başlayacak ve 10 Ekim’e kadar Artıkare Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

‘Göz Sağlığı İçin Akdeniz Tipi Beslenme Önemli’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu