SANATTANTİYATRO

“Kürklü Venüs” Gala Yaptı.

“Joko’nun Doğum Günü” adlı oyun ile dikkatleri üzerine çeken Yolcu Tiyatro’nun yeni oyunu “Kürklü Venüs” de tiyatro severlerin ve sanat çevresinin dikkatlerini çekmeyi başardı.

“Kürklü Venüs” oyunun hikâyesinde ki derinlik, oyunun beklenmedik şekilde ilerlemesi, karakterlerin yer değiştirmesi ile çok dikkat çekici bir oyun. İnsanların karanlıkta kalan taraflarını ortaya çıkaran oyun çarpıcı bir metine sahip. “Kürklü Venüs” oyunu hem izleyicilerin hem de sanat çevresinin dikkatini çekmeyi başardı.

Artı Sahne‘de dün gerçekleşen oyunun galasına izleyicilerin, basının ve sanatçıların ilgisi yoğundu. Galaya, Tamer Levent ve eşi Seynan Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Hayati Asılyazıcı katılanlardandı.

Oyun Hakkında

“Siz ve ben ruhu keşfe çıkan iki maceraperestiz, insan doğasının sınırlarını genişletiyoruz.”

Sacher Masoch’un Kürklü Venüs adlı romanını sahneye uyarlayan yazar-yönetmen Thomas Novachek, oyundaki Vanda Dunayev rolü için aradığı kadın oyuncuyu bulamamıştır. Seçmeler bitip herkes gittikten sonra Vanda Jordan adında esrarengiz bir oyuncu tiyatro salonuna gelir. Binlerce yıllık kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumsal cinsiyet meselesine, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuk başlar.

Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs’te oyuncular farklı karakterleri oynayarak rolden role girerler. Bu karakter değişimleri onları yüzleşilmesi gereken pek çok soruyla karşı karşıya bırakacaktır.

KÜRKLÜ VENÜS

Yazan: David IVES
Çeviren-Dramaturgi: Şafak ÖZEN
Yöneten: Ersin Umut GÜLER
Dekor-Işık Tasarımı: Cem YILMAZER
Kostüm Tasarımı: Özlem KAYA
Ses, Efekt Tasarımı, Müzik: Tufan DAĞTEKİN

Oynayanlar: Pervin BAĞDAT, Ersin Umut GÜLER

Yönetmen Yardımcıları: Cenk Dost VERDİ, Serdar BORDANACI, Göksu TÜRKDÖNMEZ
Asistanlar: Emre Can SANCAR, Berk GÜRDAL, Eylem DOĞAN, Özlem YILMAZ, Nalan AKTAŞ

Afiş Tasarımı: Uğurcan ATAOĞLU
Grafik Hazırlık: Pınar KÜPECİOĞLU
Baskı Hazırlık: Ercan TARHAN
Afiş ve Oyun Fotoğrafları: Orhan Cem ÇETİN, Saygın SERDAROĞLU

Haber- Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Başa dön tuşu