ETKİNLİKLERSERGİ

Mixer Galeri Sergi – Hilal Polat “Arzu Kadar Kadim”

"Mutlak doğru ve güzel olmadan bir dünya nasıl mümkün olur?"

Mixer, Hilal Polat’ın kendi kurgusal mitolojisinden hareketle hikayeleştirdiği ve deneyimsel bir mekâna dönüştürdüğü “Arzu Kadar Kadim” başlıklı sergisine 19 Aralık 2020 – 6 Şubat 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergi, sanatçının farklı alanlardaki pratik ve deneyimlerini hayal gücü ile birleştirdiği ve kendi düşünsel meseleleri ekseninde yorumlayarak sanatsal pratiği ile bütünleştirdiği bir yapıyı izleyiciye sunuyor.

“Arzu Kadar Kadim”, Hilal Polat‘ın düşüncelerini, nakış, heykel, minyatür ve ışık gibi formlarla sentezleyerek çok boyutlu yerleştirmeler içeren teatral bir mekan tasarımı oluştururken, sanatçının mekansal algı yaratma üzerine kurguladığı sanatsal üretimlerine yeni bir pencere açıyor. Sergi kurgusunda, farklı form ve özgün özellikleri ile yer alan canlılar izleyici ile etkileşim kurarken kendi dillerini, hikayelerini ve yaşamsal haklarını gösterme yollarını arıyor.

Doğanın ve insanın varoluşsal durumunun belirli normlara indirgenen anlamlarına karşı güçlü bir başkaldırı niteliğindeki sergi, temsiller aracılığıyla izleyicinin şu soruyu sormasını amaçlıyor: Mutlak doğru ve güzel olmadan bir dünya nasıl mümkün olur?

Hilal Polat’ın Mixer galeri alanını bir anlatı mekanına dönüştürdüğü “Arzu Kadar Kadim” başlıklı sergisi, 19 Aralık 2020 – 6 Şubat 2021 tarihleri arasında 12.00-18.00 saatleri arasında görülebilir.

Kavramsal ve Kurgusal Tasarım: Hilal Polat, Onur Karaoğlu
Işık tasarımı: Utku Kara
Ses Tasarımı: Okan Kaya
Metin Seslendirme: Kalben Sağdıç

mixerarts
Açılış:
19 Aralık, Cumartesi
Saatler: 12.00 – 18.00
Adres: Mixer, Mumhane Cad. No:46-50, -1. Kat, Karaköy, İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu