ETKİNLİKLER

Mixer İki Sergi Birden – “Altüst”, “Devinim Algısı”

Mixer, 27 Ekim – 25 Kasım 2017 tarihleri arasında iki yeni sergiye ev sahipliği yapıyor. 

Ahmet Sarı‘nın 10. kişisel sergisi “Altüst” sanatçının son iki seneye yayılan çalışmalarını eskiz defterleriyle birlikte sunarken, “Devinim Algısı” isimli karma fotoğraf sergisi Kürşat BayhanÇağdaş ErdoğanFurkan Temir ve Murat Şaka‘nın fotoğrafçılık ve haberciliğin kesiştiği ortak alanlara dair çalışmalarını gösterime açacak.

”Altüst”
Ahmet Sarı

Ahmet Sarı, “Altüst” olarak adlandırdığı yeni sergisinde, toplumların değişen güç dengesini, aynı nesneler üzerinden farklı anlatılar geliştirerek günümüz yaşam döngüsünde tartışmaya açıyor. Nesnelerin yan yana gelerek birbirleriyle kurdukları müşterek bağların ve diyalogların izini sürüyor.

Tuvalde giderek kalabalıklaşan ve lezzetli bir oyuna dönüşen nesneler; izleyeni dahil ederek algının göreceliğine, güncel yaşantıdaki endişeye ve konfor alanının sahteliğine dikkat çekiyor. Ahmet Sarı’nın son iki yıl içerisinde ürettiği çalışmaları, sürecin şahidi eskiz defterleriyle birlikte 27 Ekim – 25 Kasım 2017 tarihleri arasında Mixer‘de ziyaretçilere açık olacak.

“Devinim Algısı”
Sanatçılar: Kürşat Bayhan, Çağdaş Erdoğan, Furkan Temir, Murat Şaka

Günümüzde foto muhabirliği ve sanatsal fotoğraf arasındaki çizgi giderek inceliyor. 1930’larda kolay taşınabilir teknolojiler foto muhabirliğini meslek haline getirirken, günümüzde sanat müzelerinin ünlü foto muhabirlerin çalışmalarına yer vermesi bu konuda tabuların yıkılması için önemli bir adım oldu.

“Devinim Algısı”, son zamanların dikkat çeken işlerine imza atmış ve uluslararası platformda yer bulmuş dört fotoğraf sanatçısı / foto muhabirinin işlerini bir araya getiriyor. Sergi, Kürşat Bayhan, Çağdaş Erdoğan, Furkan Temir ve Murat Şaka‘nın fotoğrafçılık ve haberciliğin kesiştiği ortak alanlara parmak basan işlerini Türkiye ve dünyanın son bir yılına ışık tutan bir seçkiyle izleyiciye açıyor.

Açılış: 27 Ekim 2017, Cuma
Saat: 18:30 – 20:30

Mixer
Mumhane Cad. No: 50, Giriş & -1. Kat, Karaköy, İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu