ETKİNLİKLER

Mixer Karma Sergi – “Misafir: Umulmadık”

Mixer, 5. yaşına “MİSAFİR” başlıklı bir proje sergisi ile kültür endüstrisinin kendine has alanlarında önde gelen isimlerini serginin misafiri olarak bir araya getiriyor. Küratörlüğünü Özlem Ünsal’ın yaptığı “Umulmadık” alt başlıklı sergi 15 Aralık’ta Mixer’de açılacak. Proje, müzik, görsel sanatlar, moda tasarımı ve sahne sanatları gibi farklı yaratıcı alanlarda işler üreten isimleri, kendi disiplinlerinin dışına çıkararak, bir sergi aracılığıyla etkileşime geçirmeyi amaçlıyor.

Serginin ‘misafir’i olan isimler, kendi disiplinlerinden beslenen sanat anlayışlarını yeni bir dil üzerinden dışa vuruyorlar. Özlem Ünsal’ın yaptığı önerme üzerinden seçtikleri eserler kendi tarzlarını öne çıkaran özgün bir tavrı yansıtıyor. Serginin bu kapsamdaki ‘misafir’leri moda tasarımcısı ve V&A Jameel Price Jüri üyesi Dice Kayek, müzisyen Gökhan & Hakan Özoğuz (Athena grubu), oyuncu Mert Fırat, moda ve reklam fotoğrafçısı Tamer Yılmaz.

Sanatçılar Ahmet Duru, Ahmet Oran, Ahmet Sarı, Ali Şentürk, Ansen, Berkay Buğdan, Burçak Bingöl, Ekrem Yalçındağ, EskReyn, Ilgın Seymen, Kemal Seyhan, Mustafa Horasan, Nuri İyem, Ramazan Bayrakoğlu, Seçkin Pirim, Sibel Kocakaya, Tuna Pase‘nin katıldığı sergi ironik bir dil üzerine inşa ediliyor. Projede, eserleriyle özdeşleşen sanatçıların alışık olmadığımız bir yaklaşımla oluşturduğu yapıtları izleyiciye sunuluyor. Seçki hem eserlerin taşıdığı imzalarla hem de sergileniş yöntemleriyle izleyiciyi ‘ters köşe’den yakalamayı hedefliyor. Alışılmışın dışında bir tavırla kurgulanan sergi, yeni bir dil üzerinden işleri okumaya davet ediyor, izleyiciyi de ‘misafir’ konumuna getiriyor.

“MİSAFİR: Umulmadık” sergisi 15 Aralık 2017 – 13 Ocak 2018 tarihleri arasında Mixer‘in Karaköy‘deki mekânında görülebilir.

Açılış: 15 Aralık, Cuma Saat: 18:30 – 20:30

Mixer
Mumhane Cad. No: 50, Giriş & -1. Kat
Karaköy, İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Ana görsel: Berkay Bugdan, Deus Ex (2011). Ahşap üzerine akrilik, 120 x 180 cm

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı