Genel

Münir Özkul Ve Halit Akçatepe’nin Heykellerine Kızlarından Tepki

Türk sinemasının usta isimlerinden Münir Özkul ve Halit Akçatepe’nin Hababam Sınıfı Müzesi’nde sergilenmek üzere heykelleri yapılmıştı.
Merhum sanatçılar Özkul ve Akçatepe’nin kızları yapılan bu heykellere tepki gösterdi.

Hababam Sınıfı filmlerinde rol alan Kel Mahmut Münir Özkul ve Güdük Necmi Halit Akçatepe‘nin heykelleri yapıldı. teve2’nin sunuculuğunu Esin Övet, Ebru Şancı Öztürk ve Timuçin Güner’in yaptığı, hafta içi her gün saat 11.00’de canlı yayınla ekrana gelen programı “teve2 Magazin Masası”na merhum sanatçılar Münir Özkul ve Halit Akçatepe’nin kızları bağlandı.

Özkul’un kızı Güner Özkul babasının heykeliyle ilgili heykel için kendilerinden izin alınmadığını söylerken “Heykelleri çok özensiz buldum, babamla ilgisi yok. ‘Kel Mahmut’ kel bile değil” ifadelerini kullandı.

Münir Özkul ve Halit Akçatepe Heykellerine Kızlarından Tepki

Halit Akçatepe’nin kızı Ebru Akçatepe de heykelle ilgili “Bunu yapan heykeltraş filan olamaz, bu müze tam bir hayal kırıklığı” dedi.

Münir Özkul ve Halit Akçatepe Heykellerine Kızlarından Tepki

Babasının eşyalarının kendisinde olduğunu söyleyen Ebru Akçatepe, şunları söyledi: “Elimde babamın giysileri, yazıları, anıları var. Bunlardan müze yapılabilir. Bu onlara olan saygıyı gösterir.”

Toplumsal Bir Sorun: Nefret Söylemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu