ETKİNLİKLERSERGİ

Mustafa Karyağdı’nın ‘Puslu Zamanlar’ Resim Sergisi Galeri/Miz’de

Mustafa Karyağdı’nın “Puslu Zamanlar” başlıklı resim sergisi 20 Ekim Çarşamba günü 13:00 – 19:00 saatleri arasında Galeri/Miz’de açılıyor.
Sergi 13 Kasım 2021’de sonlanacak.

FİGÜRLER YAŞAMDAN İZLER TAŞIYOR

Puslu Zamanlar sergisinde kullanılan figürler hepimizin hayatlarından izler taşır ve hep bir arayış içindedirler. Kaybettiklerinin farkında olmadan, arzuları ve gerçek arasındaki zıtlıkta içlerinde belli belirsiz bir yıkım da vardır. Fakat pek de acı çeker gibi bir halleri yoktur. Hayat geldiği gibi akar gider.

SON DÖNEM ÇALIŞMALARINDAN ÖRNEKLER

Sanatçının son dönem eserlerinde, kalın boya katmanları, küçük parçaların bir araya gelmesiyle oluşan kompozisyon ve birbiriyle ahenkli monokrom renklerin oluşturduğu bütünlük, geleneksel tuval üzerine yağlıboya resim ile modern pleksi malzemenin birlikteliği dikkat çekmektedir.

GÜNDELİK YAŞAMDA HIZLA TÜKETİLEN İMGELER

Sanatçı sergide, gündelik yaşamda hızla tüketilen imgeleri işaret eder. Her türlü bağlamdan soyutlayarak çekip çıkardığı tekil imgelerin ardındaki öyküleri inceler ve izleyiciye belleğe kazınmış suretin endişesinin kaynağını merak ettirir. “Belki de sanatçı söylenemeyeni gösterendir”. Zaten sanat da sustuklarımızdan yontularak ortaya çıkmaz mı?

Galeri/Miz
Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. 64
Teşvikiye – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı