YENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Narda Afrika soruyor: “Dün Gece Nerelerdeydin?”

Narda Afrika bu sefer bir terk edilme şarkısı ile karşımıza çıkıyor.

Söz ve Müziği grubun aynı zamanda vokali de olan Barış Başarol’a ait “Dün Gece Nerelerdeydin?” On Air Müzik etiketiyle müzikseverlere ulaşıyor.

Şarkının düzenlemesi Barış Başarol ve Şahcihan İngin’e, Mix & Mastering de yine Şahcihan İngin’e ait. Şarkının back vokallerini Çiğdem Başarol seslendirmiş.

Barış Başarol şarkıya verdiği emek dışında bu kez ‘single’ın cover tasarımında da imzası olan kişi olarak çıkıyor karşımıza.

Dün Gece Nerelerdeydin?” hem sevilen, hem nefret edilen sevgiliye bir ağıt. Barış Başarol, Şahcihan İngin, Serkan Aksak ve Pelin Uyar‘dan oluşan Narda Afrika açısından da yeni bir tarz yolundalığının dijital var oluşu. Synthesizerların yükselişine omuz veren yeni bir hissiyat. Barış Başarol “‘Yeni iyidir’ bizim için bu soundla, bu şarkıda hayat buldu.” şeklinde açıklıyor bu yeni şarkının alışıldık Narda Afrika şarkılarının evrimleşmiş hali olmasını.

Grubun vokalisti ve şarkılarının yaratıcısı Barış Başarol, kuruldukları günden bugüne müzik sektörünü değerlendirirken çok iyimser değil ne yazık ki: “Sektör gitgide daha da kötüleşiyor. Kaliteli müzik değil tutan müzik etrafında birleşiyor tüm elementler. Tüm dünya gibi müzik de bir bataklıkta. O yüzden biz şarkılarımızı, içimizden geldiği gibi, piyasa standartlarından etkilenmeden yapmaya devam ediyoruz.” 2011 yılında Barış Başarol tarafından kurulan Narda Afrika o dönemden günümüze sevilen şarkılarıyla dinleyicileriyle sıkı bir bağ kurmuş durumda.

Narda Afrika’nın yeni şarkısı “Dün Gece Nerelerdeydin?”i tüm dijital platformlardan dinleyebilir, Kemal Kekeva’nın yönettiği klibi ise OnAir Sahne YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Narda Afrika “Dün Gece Nerelerdeydin?” Dijital platformlarda..

NARDA AFRİKA

Narda Afrika 2011 yılında Barış Başarol tarafından İstanbul’da kuruldu. Grubun 2014 yılında Esen Plak etiketiyle çıkarttıkları kendi adını taşıyan ilk albümü Hakan Kurşun ile kaydedildi. 12 parçanın bulunduğu albümde söz ve besteleri Barış Başarol üstlendi. İlk klipleri çıkış parçaları “Ben Efsaneyim“e çekildi. Grup ilk konserini Ankara Bilkent Otel‘de Serçev yararına verdi. İkinci konserleri Massive Attack, Soundgarden, Kaiser Chiefs gibi dünya devlerinin de katıldığı &100 Festival’de gerçekleşti. “Mavi Ay” ve “Çaki” şarkıları ile “Kaçak Gelinler” dizisine konuk oldu. 2016 içinde Düzce Üniversitesi Bahar Şenlikleri‘nde sahne alan grup ikinci kliplerini “Çaki” ye üçüncü kliplerini ise “Zorba/İki Küçük Kedi” şarkısına çekti. Ardından Yalçın Birol‘ un hazırladığı Bip Akustik programına performanslarıyla konuk oldu. Albümlerinden “Lakin Yanıyorum” adlı parçayıda kliplendiren grup ilk defa Müslüm Gürses‘ten dinlenilen ve çok sevilen ‘’Nilüfer’’ şarkısını kendi tarzlarında yorumlayıp oldukça iyi eleştiriler aldılar. Grup 2019 yılında ‘‘küskün Yengeç” adlı teklisini yayınladı ve Zeytinli festivalinde yer aldı. Ardından 2021 yılı başında ‘’Yağmura Doğru ‘’ teklisini yayınlayan grup tüm bu süreç zarfında Boğaziçi Üniversitesi, Arel Üniversitesi gibi büyüklü küçüklü çeşitli festival, konser ve etkinliklerde sahne aldı. Grup halen yeni şarkılarının kayıtları için stüdyoda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu