SANATTAN

Nuri İyem Resim Yarışması Başvuruları

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen yarışma, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamlar eserlerini; www.evin-art.com adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım formlarıyla birlikte; 20 – 22 Mayıs 2016 tarihlerinde, 10:00 – 19:00 saatleri arasında Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Bu sene on birinci kez düzenlenecek olan “Nuri İyem Resim Ödülü 2016” Seçici Kurulu; Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Burcu Pelvanoğlu, Ali Şimşek, Feyyaz Yaman ve Emre Zeytinoğlu’ndan oluşuyor.

Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü”nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.

“Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 9 Haziran 2016 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, 9 – 23 Haziran 2016 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı