SANATTANTİYATRO

Okan Bayülgen tekrar tiyatro sahnesinde…

Okan Bayülgen, ‘Tiyatro Keyfi’nin yapımcılığını üstlendiği, Edmond Rostand’dan esinlenerek Hakkı Ergök’ün kaleme aldığı, Kemal Başar’ın yönetmenliğini yaptığı “Cyrano De Bergerac Kabare” ile tiyatro severlerin karşısında olacak.

Cyrano de Bergerac rolünü Okan Bayülgen‘in üstlendiği kabarede, Roxanne rolünü Eda Kandulu, Christian rolünü İlker Engin üstleniyor. Yoğun bir şekilde provaları süren oyunun Kasım ayı sonuna doğru Dada Salon Kabarett‘te ilk gösterimini yapması bekleniyor.

Oyun Hakkında;

Tiyatro Keyfi’nden “Cyrano De Bergerac”…

Yazan: Hakkı Ergök (Edmond Rostand’dan esinlenerek)
Yöneten: Kemal Başar

Müzik: Nurkan Renda
Kostüm Tasarımı: Mine Gökbuget Erbek

Cyrano de Bergerac: Okan Bayülgen
Roxanne: Eda Kandulu
Christian: İlker Ergin
Orkestra:
Nejat Dimili
Alpay Vural
Nurkan Renda
Aşkın Çolak

Prömiyer: Kasım 2018, Dada Salon Kabarett’te

Cyrano de Bergerac, 17. yüzyılda yaşamış Parisli şair, oyun yazarı ve silahşör Savinien Cyrano de Bergerac’ın gerçek hayat öyküsünden esinlenilerek Fransız şair ve oyun yazarı Edmond Rostand tarafından yazılmış ünlü bir sahne eseridir.

Cyrano de Bergerac kılıcının gücü kadar, etkili ve güzel konuşması ve burnunun büyüklüğü ile de tanınmış bir silahşördür. Kuzeni Roxane’a olan aşkını burnunun iriliği nedeniyle duyduğu endişe yüzünden dile getirememiştir.

DADA SALON Kabarett

Başında Okan Bayülgen’in bulunduğu bir yaratıcı ekip İstanbul’un en yeni, şaşalı, sıra dışı mekanını gerçekleştiriyorlar. İtalyan Operalarına mı benziyor? Babylon Berlin görsellerini mi hatırlatıyor? İçindeki dev kütüphanesinden, pirinç balkonlu sahnesine, kulislerine, after show mekanından, üstün teknik donanımına kadar hiçbir yere benzemeyen, Okan Bayülgen’in beynindekileri gerçekleştirdiği bir hayal dünyası… Buraya bir konser, kabare, okuma tiyatrosu ya da dans etmek için gelip başka bir dünyaya ışınlanabilirsiniz.

Haber: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu