BİR SANATÇI BİR ESERMÜZİKSANATTAN

Okan Oganer’den Yeni Single: Yarın Son Deme

Okan Oganer yeni çalışması “Yarın Son Deme”yi OnAir Sahne etiketiyle yayımladı.

Eğitimci bir ses mühendisi olan Okan Oganer, Olta serisine bağışladığı şarkısı ile başladığı şarkılarını yayımlama projesine son dönemde solo projeleriyle devam ediyor.

Yarın Son Deme” uzun bir hazırlık aşamasından geçen, üzerinde çok çalışılmış şarkılardan. Şarkının oluşmasına dair detaylar, görsel ve klip çekimleriyle ilgili anlar zaman zaman sosyal medya üzerinden müzikseverlerle de paylaşıldı.

Söz ve bestesi Okan Oganer’e ait olan şarkının klibi de müziğin ruhunu tamamlıyor. Klip, yarını olmayan bir kadının ve bugünde kalmak isteyen bir adamın hikayesi…

Klibin yapımını Filmupcreative ekibi ve yönetmenliğini ise Evren Gülcemal üstlenmiş.

Çalışmanın fotoğraf çalışmaları ise ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiş akademisyen fotoğraf sanatçısı Alahattin Kanlıoğlu imzasını taşıyor.

Yarın Son Deme”nin kapak çalışması ise genç yaşında başarılı çalışmalarıyla dikkatleri çeken illüstratör Mikail Erdem Biçici tarafından yapıldı.

Okan Oganer’in son çalışması “Yarın Son Deme”ye tüm dijital platformlardan ve klibine de OnAir Sahne YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Okan Oganer “Yarın Son Deme” Klip:

YARIN SON DEME

Karşıma çıkmazsa bir engel;

Bedenim yok oluyor bu akşam.

Nefesim buharlaşıyor soğuk camda

Hissettiğin, benim tenim değil;

Sakın korkma!

Hiç sorun değil…

Hiçbir şey göründüğü gibi değil

 

Yarın son deme bana

Yarın son

Üşümez mi bu avunan?

 

Sen, hayatımın kadını;

Sorma bana neden ağladın?

Ağlamak aşktan…

Bunu sen anlattın…

 

Her saniyeyi saymak bana,

Ne acı verdi bilsen

Yine de gülsen

Gülümsesen…

 

Yarın son deme bana

Yarın son

Üşümez mi avunan?

 

Bunu, bir tek sen ve senin tenin ile

Anlattım

Anlattım….

OKAN OGANER KİMDİR?

Manisa doğumlu Okan Oganer müzik yaşamına 4 yaşındayken davul ve klavye ile başladı. Orta öğrenimini davul üzerine geliştirirken, bir yandan da piyano ile ilerleyerek sonrasında hemen her enstrumanı çalma başarısı göstererek multienstrümanist olarak müzik yolculuğuna devam etti. Orta ve lise yıllarında kayıt teknolojilerine merak saran sanatçı, üniversitede DEU Sound Engineer bölümünden mezun olup; yükseğini de yaparak öğrenimini tamamladı.

Üniversite yıllarında birlikte çaldığı “MUTE’’ adlı grup ile yaklaşık 15 yıl profesyonel çalışmalar yapan Okan Oganer, “2008 ve 2009’’ yıllarında kendi şarkılarının “Mute’’ ile olan performanslarından Rock’N Dark gibi yarışmalarda ödüller kazandı. “Mute ‘’ grubunun albümlere yönelik antlaşmaları yapılamadan dağılması ile yolları ayrıldı.

 

“2008- 2012” yılları arasında birçok ünlü ile sahne ses mühendisliği projelerinde yer aldı. 2012 yılından sonra ise eğitim alanında da kendisini geliştirerek ORFF eğitmenliği ve Beden perküsyonu çalışmalarına başladı. 2015 yılında ‘Yılın En iyi Meslek Ödülüne layık görüldü. Bu süreç içerisinde kendi şarkılarını yapan sanatçının 2020 yılına kadar yayınlanmamış sayısız eseri bulunmakta.

Okan Oganer’in “1995- 2020” yılları arasında analog bant kayıttan dijital kayda uzanan bir hikayesi bulunmakta ve son olarak 2020 de stüdyosunu kurarak kendi kayıtlarını almaya ve genç yeteneklere destek vermeye başladı.

Sanatçı, kendi solo çalışmaları dışında Mix – Mastering ve Kayıt alanında farklı sanatçılar ile çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu