ETKİNLİKLER

Pera Sanat Galerisi Resim Sergisi & Öznur Karadayı ‘Dönüşüm’

Sanatçı Öznur Karadayı, 11 Nisan tarihinde saat 17.00’de Pera Sanat Galerisi’nde açacağı ‘Dönüşüm’ isimli sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Resim çalışmalarına ilk olarak Mahir Güven atölyesinde başlayıp sonra bir dönem İsmail Acar ile çalışan sanatçı, çalışmalarında düşünce boyutunu duygusal boyutla bütünleştirmeye çalışarak, kullandığı malzemeyle de görselleştiriyor. Fakat bu sürecin sanki hiçbir zaman bitmeyecek kısır bir döngü, içselliğini aktaramayacak sancılı bir süreç gibi olduğunu ama dönüşüm süreci evrelerini tamamladığında bu sancılı sürecin su gibi akıp geçtiğini dile getiriyor. Ve çalışmalarında bu sürecin izlerinin açık bir şekilde görünebilineceğini de belirtiyor sanatçı.

Çalışmalarına İstanbul’da devam eden sanatçı Karadayı, ilk kişisel resim sergisini Nişantaşı Niş Art’ta açmıştır. İkincisi olan ‘Dönüşüm’ isimli resim sergisini 11 – 30 Nisan 2016 tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında İstanbul’da Taksim Sıraselviler Caddesi’nde bulunan Pera Sanat Galerisi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı