ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Makinesi’’, Yaz Turnesiyle Çocuklarla Buluşuyor

Türkiye’nin dört bir yanında 34 yılda 3 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, yaz turnesi kapsamında 30 Temmuz – 6 Ağustos 2021 tarihleri arasında İzmir, Aydın, Bursa ve Kütahya’da “Oyun Makinesi” isimli oyununu sahneleyecek.

Tam 34 yıldır çocukların kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla ülkemizin tüm şehirlerinde sahnelenerek minik tiyatro severlere ücretsiz tiyatro izleme fırsatı sağlayıp tiyatronun ilham veren dünyası ile buluşturma imkânı sunan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 30 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında yaz turnesine başlıyor.
Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun çocuklar tarafından sevilen oyunu “Oyun Makinesi30 Temmuz Cuma günü İzmir Seferihisar’da, 31 Temmuz Cumartesi günü İzmir Tire’de, 2 Ağustos Pazartesi günü Aydın Bozdoğan’da, 3 Ağustos Salı günü Aydın Çine’de, 4 Ağustos Çarşamba günü Bursa Yenişehir’de, 5 Ağustos Perşembe günü Kütahya Simav’da ve 6 Ağustos Cuma günü İzmir Ödemiş’te sahne alacak. Tüm çocuklar “Oyun Makinesi” adlı oyunu ücretsiz olarak izleyebilecek.

“Çocuklarımıza tiyatro sevgisini aşılamaya devam ediyoruz”

Pınar Çocuk Tiyatrosu ile 1987’den bugüne geçen 34 yılda Türkiye’nin dört bir yanında 3 milyondan fazla çocuğa ücretsiz olarak ulaştıklarını belirten İdil Yiğitbaşı; “Daha iyi bir yaşam için toplumsal gelişime katkı sağlayacak uzun soluklu projeler gerçekleştiriyoruz. Bu projelerimizden biri de Pınar Çocuk Tiyatrosu… Kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz oyunlarla çocuklarımıza tiyatro sevgisini aşılamaya devam ediyoruz. Oynadığı her oyunda çocuklarımızın kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Pınar Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar ülkemizde tiyatro sanatına birçok ünlü oyuncunun kazandırılmasında etkili olan bir okul görevi de görüyor. Pınar Çocuk Tiyatrosu, gerçekleştirdiği turneler ile Türkiye’nin tüm illerinde sahne almış tek çocuk tiyatrosu” diyerek zorlu geçen pandemi döneminin sonunda minik tiyatro severlerle tekrar bir araya gelmenin büyük bir mutluluk olduğunu dile getirdi.

Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun Oyun Makinesi gösterisi, iki kardeş olan Ege ve Elif’in yaz tatilini geçirmek üzere ailece babaannelerinden kalan çiftlik evine gitmesiyle başlayan heyecanlı bir serüveni anlatıyor. Çiftlikte teknolojiden uzak kaldıkları anda buldukları eski ama eğlenceli ‘’Oyun Makinesi’’ ile seksek, ip atlama, körebe, köşe kapmaca gibi unutulan eski oyunları tekrar hatırlayarak yaşadıkları eğlenceli deneyimi anlatan interaktif oyun izleyicilerin de oyuna dahil olmalarını sağlıyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Makinası” Künyesi
Yazan: Yunus Emre Gümüş
Yöneten: Onur Pelister
Dekor – Kostüm Tasarımı: Malike Başkan
Müzik: Cengiz Ünal – Oya Bıyıklıoğlu
Genel Sanat Yönetmeni: Kıvanç Başkan
Tiyatro Müdürü: Cenk Oral

Oyuncular
Serdar Göncüoğlu
Pınar Taş
Seyit Berkan Köse
Dijle Konuralp

Turne Tarihleri ve Yerleri
30 Temmuz Cuma / İzmir Seferihisar / Turgut Mahallesi Köy Meydanı
31 Temmuz Cumartesi / İzmir Tire / Başköy Mahallesi İlköğretim Okulu Spor Salonu
2 Ağustos Pazartesi / Aydın Bozdoğan / Bozdoğan Futbol Sahası
3 Ağustos Salı / Aydın Çine / Altınova Köyü Okul Bahçesi
4 Ağustos Çarşamba / Bursa Yenişehir / Kozdere Çamlık parkı
5 Ağustos Perşembe / Kütahya Simav / Eynal Tesisleri Amfi Tiyatrosu
6 Ağustos Cuma / İzmir Ödemiş / Bademli Köy Meydanı

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı