ETKİNLİKLER

Resim Sergisi | Tarihi Sekibaşı Hamamı ‘Eski Tas Eski Hamam’

Muğla’nın Belleği Tarihi Sekibaşı Hamamı’nda
‘ESKİ TAS ESKİ HAMAM’
‘FARKLILIKLAR FARKINDALIKLAR II’
8-12 Şubat 2016
Açılış Kokteyl:8 Şubat Pazartesi saat 17.30

Menteşe Belediyesi TARİHİ SEKİBAŞI HAMAMI-Şeli Art Project işbirliğiyle

Şeli Art Project’in görsel sanatlar alanında düzenlediği çağdaş sergiler izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Alışılagelmiş galeri, sanat mekanlarının dışında farklı bir anlayışla, sergiler açan Şeli Art Project, bu sergilerin yaratılmasındaki katkısıyla da sanat ve eğitim adına çok değerli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Begüm ANTALYA, Kübra AYDOĞAN, Catherine BARBAROUX,
Rolana CECKAUSKAUTE, Pınar ERVARDAR, Gelengül FİLİZ, İlker KAYALI,
Beril TAŞKENT, Derya TATARİ, Yağız Efe ÖZ, Gizem UZKUR, Harika ÖREN,
Sibel TAN, Çiğdem ŞAHİN, Banu ERDEM, Yusuf Tolga ÜNKER, Şeli Abut BENHABİB ‘in katılımıyla gercekleşen ‘ESKİ TAS ESKİ HAMAM’-‘‘FARKLILIKLAR VE FARKINDALIKLAR II’ başlıklı sergi Şeli Art Project işbirliğiyle Menteşe Belediyesi TARİHİ SEKİBAŞI HAMAMI’nda gerçekleştirilmektedir.

Muğla Belediyesi tarafından restore edilerek, 4 yıl önce kültür turizmi kapsamında hizmete açılan 500 yıllık tarihi Sekibaşı Hamamı, kentte ilgili tüm yayınların bulunduğu bellek ve sanat galerisi işlevi görüyor.
Hamamönü mevkiindeki 15’inci yüzyıla ait olduğu bilinen Sekibaşı Hamamı, Muğla hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen öğrencilerin yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 500 yıllık tarihi ‘Sekibaşı Hamamı’, kentte ilgili tüm yayınların bulunduğu bellek ve sanat galerisi işlevi görüyor.

Hamamönü Mevkii’ndeki 15. Yüzyıl’a ait olduğu bilinen hamam, Muğla öğrenciler,sanatseverlerin yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

SEKİBAŞI HAMAMI
MUSLİHİTTİN MAH. SEKİBAŞI CAD. / MERKEZ / MUĞLA

Eski-Tas-Eski-Hamam-Sergi

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı