RESİMSANATTAN

Ressam Nebahat Karyağdı 3. Uluslararası Barcelona Bienali’nde!

Ressam Nebahat Karyağdı Barcelona MEAM(Avrupa Modern Sanatlar Müzesi)Müzesinde  gerçekleşen 3. Uluslararası Barcelona Sanat Bienaline, İtalyan Effecto Arte galeri ile katılıyor. Karyağdı 2019 yılında ürettiği en yeni eserleri ile uluslararası sanatseverler ile buluşuyor. 

Paralel sergi ve etkinliklerle zenginleşen Sanat Bienaline seçilen bazı sanatçıların eserleri Picasso müzesine oldukça yakın olan Gomis Palace çatısı altında sanatseverlerle buluşuyor. 3. Uluslararası Barcelona Bienali, 5-7 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşirken, etkinliğin ana mekanı olan MEAM Müzesi Avrupa, Amerika, Avustralya ve Asya ülkerinden pek çok sanatçıyı ağırlayıp farklı disiplinlerdeki eserleri sanatseverlerle buluşturacak.

Aşk, özgürlük, yabancılaşma ve küresel sorunlara duyarlılık  temalarını renkli ve yaratıcı anlatımıyla şekillendiren ressam Nebahat Karyağdı yaz aylarında açacağı grup sergisine ve yeni uluslararası sergilerine hazırlanıyor.

MEAM MUSEUM European Museum of Modern Art
Carrer de la Barra de Ferro, 5, 08003 Barcelona, İspanya

NEBAHAT KARYAĞDI KİMDİR?

Nebahat Karyağdı, 2004 yılında RH+ Sanat dergisinin düzenlemiş olduğu “Yılın En İyi Genç Ressamı” yarışması ile sanat alanına girdi, beş kez yılın en iyi genç sanatçısı seçildi. Resmi ve özel koleksiyonlarda çalışmaları bulunuyor. Acıbadem’de ki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. Halen İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Okullarında görsel sanatlar öğretmenliği yapan Karyağdı, bu alanda da sanatsal bilgi ve birikimini öğrencilerine aktarıyor.

Antalya’da doğan Nebahat Karyağdı, 2001’de Antalya Tic. Ve San. Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni (ATSOAGSL) bitirdi.

2005’te Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2006’da Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Özel Öğrenci” oldu. 2007’de ANSAN üyesi oldu.

2009’da UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) ve Güzel Sanatlar Birliği üyesi oldu. 2012’de UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2016’da İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde yüksek lisans programından mezun oldu.

Miami, Londra – Oxford, Barselona, Amsterdam, Floransa, Selanik ve Girit’te Contemporary Sanat fuarlarına katılan sanatçı, Avrupa’nın çeşitli şehirleri ve ülkemizde kişisel ve grup sergileri açtı.

Başa dön tuşu