ETKİNLİKLERSERGİ

Ressam Serdar Dartar’ın ‘Kavuşma’ Sergisi Açılıyor

Serdar Dartar’ın “Kavuşma” sergisi, 25 Eylül 2023 tarihinde İşlik Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası karma sergiye katılmış olan ressam Serdar Dartar, dördüncü kişisel sergisi “Kavuşma” ile izleyiciyle buluşacak. Karşılaşma-Buluşma Serisinin üçüncü ve son serisi olan “Kavuşma” bir hemhal olma hikâyesi… “Kavuşma”nın ilhamı serinin bir parçası olarak bilinmeyenin gizemli güzelliğine duyulan hayranlıktan gelirken, aynı zaman dilimi içerisinde izleyicileri; sanatçı, sanat eseri ve sanat alımlayıcısı ekseninde bir araya getirerek alımlayıcıyı kendi düşünce ikliminde yine kendisine kavuşturmaktadır.

Serdar Dartar’ın “Kavuşma” isimli sergisi 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İşlik Sanat Galerisi’nde görülebilir.

İşlik Sanat Galerisi
Halaskargazi, Kuyumcu İrfan Sk. No:32
Şişli/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

“Kavuşma” Sergisinin Manifestosu

KAVUŞMA; bir hemhal olma hikâyesi…

Serdar Dartar’ın duygu ve düşüncelerinin yansıması olan resimler, alımlama esnasında izleyicinin ifade temsiline dönüşür. İzleyici, kendi serüvenini aktaran ressama yol arkadaşlığı ederken, yolcunun kendisi haline gelir. Eserle kurulan etkileşim, sihirli bir şekilde ziyaretçileri resmin içine çeker.

Sanatçının eserlerinde; izleyici, önce sanatçının gözünden ardından figürün gözünden resme bakar ve “alımlayan” haline gelir. Bu hal ile birlikte bulunduğu alandan kopup, gerçekliğin ötesinden geçerek eserin içine dalar ve resmin bir parçası olur. Eser ile ilişki kuran izleyicinin onunla hemhal olması, eseri alımlayıcıya kendi hikayesini ve deneyimlerini yansıtan, iç gözlem ve tefekküre davet eden aynalar haline getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu