ETKİNLİKLER

Sakıp Sabancı Müzesi Boğaziçi Buluşmaları Konferans Serisi – “Boğaziçi’nde Su ve Su Kültürü”

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi tarafından 10.’su düzenlenecek Boğaziçi Buluşmaları Konferans Serisi , “Boğaziçi’nde Su ve Su Kültürü” konusuyla sona erecek…

 

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi tarafından, İstanbul’un tarih öncesinden günümüze kadar yaşadığı değişimi ele alan Boğaziçi Buluşmaları’nın son serisi, “Boğaziçi’nde Su ve Su Kültürü” konu başlığıyla 3 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Yüksek Mimar Dr. M. Sinan Genim‘in “Boğaziçi’nin Mesire Yerleri ve Kaynak Suları” başlığıyla açılış konuşmasını yapacağı konferansta, su somelyesi Alican Akdemir ise “Günümüz Dünyasında Su ve Su Tadımı” isimli konuşmasıyla suların özelliklerini, Boğaz’daki kaynaklardan gelen sular arasındaki tat ve koku farklarını katılımcılara anlatacak. Konuşmalarından ardından Boğaz’ın çeşitli su kaynaklarından toplanan suların tadımı gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Buluşmaları bugüne kadar; Boğaz’ın eski zamanlardaki unutulmaz mehtap alemleri, Boğaziçi’nin camileri ve gayrimüslim ibadet yapıları, Boğaziçi fotoğrafları, Boğaziçi’nde klasik Türk müziği, edebiyatta Boğaziçi, Boğaziçi’nin koruları ve ağaçları gibi konuları uzman akademisyen ve araştırmacıların anlatımıyla katılımcılara aktardı.

*Konferansa ve su tadımına katılım müze ziyaretçilerine ücretsizdir.


Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı