ETKİNLİKLER

Sakıp Sabancı Müzesi Konferans – İlber Ortaylı “19. Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu ve Kavalalı Mehmed Ali Paşa Hanedanı’nın Yükselişi”

SÜ Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), yepyeni bir konferans serisi ile sanat ve tarihseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

SSM, 2016-2017’de Boğaziçi’nin sahilleri, dini yapıları, koruları ve ağaçlarından Boğaziçi’nde müzik, edebiyat ve resme kadar birçok konunun ele alındığı ve büyük ilgi gören “Boğaziçi Buluşmaları”nın ardından, şimdi de Müze’nin ana binası Atlı Köşk’ün de ilk sahipleri olan Kavalalı Ailesi’ni konu alan “Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” başlıklı konferans serisine ev sahipliği yapıyor.

Bu sene 25. yılını kutlayan CarrefourSA’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek konferans serisinde Kavalalı Ailesi‘nin üyeleri ile 19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu ve Kavalalı Hanedanı konusunda uzman tarihçiler, mimarlık tarihçileri ve sanat tarihçileri yer alıyor.

“Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi”, 20 Ocak 2018, Cumartesi, 14.00‘te Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından gerçekleştirilecek, “19. Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu ve Kavalalı Mehmed Ali Paşa Hanedanı’nın Yükselişi” başlıklı konuşmayla başlıyor.

Bilgi için aldemir@sabanciuniv.edu veya ferdabaltaci@sabanciuniv.edu adreslerine e-posta gönderebilir ya da (212) 277 22 00 (dahili 124 veya 137) numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Başa dön tuşu