ETKİNLİKLER

Sanatseverler ”Kahve ile Suluboya Şenliği”nde ikinci kez buluştu

Turuncu Art Cafe‘nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte  bir araya gelen ressamlar kahveyi boya olarak kullandı. İstanbul Göztepe‘de bulunan Turuncu Art Cafe‘de ikincisi gerçekleştirilen ‘‘Kahve ile Suluboya Şenliği 2’‘de ressamlar boya olarak sadece kahvenin kullanıldığı workshop çalışmasında manzaradan doğaya farklı çalışmaları ortaya çıkardı.

Kahve basit gibi görünen kullanılması oldukça zor bir malzeme” olduğunu ifade eden Ressam Emirhan Murat Ergün, kahve ile suluboya yaparken kahvenin genelde bal ile karıştırıldığını, kıvamlı hale getirip suyla açarak tonlama yapıldığını ,”Akasya ağacının özünden yapılan Arap zamkı denilen bir malzeme var. Ben de kahveyi biraz koyulaştırdım, yaktım ve içine Arap zamkı koydum. Beklettim, kuruttum ve taş sulu boya şekline getirdim.” ifadesini kullandı.

Etkinliğe katılarak kahve ile sulu boya çalışan Saliha Gümüş uzun yıllardır resim yaptığını, eğitimini aldıktan sonra daha yoğun çalışmaya başladığını söyledi.

Keyifli bir çalışma yapıyoruz” Kahvenin içine karıştırılan balın resme bir pırıltı verdiğini kaydeden Gümüş, “Güzel, hoş duruyor, suluboyayı andırıyor. Malzemeyi Turuncu Art Cafe’den temin ettiler, biz de kağıdımızı, fırçamızı aldık geldik, keyifli bir çalışma yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılarak kahve ile suluboya çalışmaları yapan katılımcılar yaşadığımız küresel salgın  sürecinde az da olsa sanat adına bir nefes olduğunu belirttiler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı