ETKİNLİKLERSERGİ

Schneidertempel Sanat Merkezi Karma Sergi – “Eskizler”

ALTI TASARIMCIDAN ESKİZLER
22 OCAK – 09 ŞUBAT 2020

Eskiz yapmak, çizerek derdini anlatmak, bir parça kağıt üzerine, çoklukla sadece bir kalem ile hayal ettiğini ya da gördüğünü aktarmak, bizler için gereklilik değil, keyiftir. Çizerken düşünürüz, düşündükçe de çizeriz. Güzeli, çirkini yoktur çizginin. Anlattığı kadarıyla anlamlıdır. Bazen sadece kendimize bazen de başkalarına.

Nihat Gök mimarlığı, bilgisi, eğitimci kimliği ve çizgileriyle 45 yıl onurlandırmış, her tasarımcı için deneysel bir süreç olan çizme eylemi, onun için detaylı bir yol gösterici, özenli bir sunum enstrümanı, adeta bir estetik arayışı olmuştur.

Bu eskizler, sektöre uzun yıllardır hizmet eden Berk Laminat’ın katkılarıyla, tıpkı kendileri gibi yalın, uğraşısız, sessiz bir şekilde 22 Ocak 2019 tarihinde, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde, mesleğe bunca katkısı olan Yüksek Mimar Nihat Gök ve kendi çizgi lisanlarını oluşturmuş beş tasarımcının mütevazı bir katılımı olarak gün yüzüne çıkıyor.

Nihat Gök, Atilla Kuzu, Ahmet Tercan, Levent Çırpıcı, Serter Karataban ve Cenk Dereli‘nin eskiz defterlerinden rastgele sayfalar 09 Şubat 2020 tarihine kadar pazartesileri hariç görülebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı