ETKİNLİKLERSANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

“ŞEN MAKAS” YENİ YILDA DA ŞEN KAHKAHALARLA, SEYİRCİ İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR.

MELEK BAYKAL’IN BAŞROLUNÜ ÜSTLENDİĞİ, GUİNESS REKORLAR KİTABINA GİREN “ŞEN MAKAS” OYUNU TÜRKİYE’DE ÜÇÜNCÜ SEZONUNDA KAHKAHA REKORU KIRMAYA VE SEYİRCİLERİ EĞLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR.

Amerikan Tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan “ŞEN MAKAS”  üç yıldan bu yana Türkiye’nin pekçok yerinde kapalı gişe oynayarak rekora doğru ilerliyor. İnteraktif şekilde seyircinin katılımıyla oyunda işlenen bir cinayet çözülüyor ve her oyunda farklı bir sonuç elde ediliyor. Ve oyunu tekrar tekrar izlemeye gelen seyirciler katili bulmak için sordukları sorularla merak etmeye devam ediyorlar.

Paul Portner’ın yazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor.

Melek Baykal, oyun ile ilgili şunları söyledi : “Tiyatroda interaktif komedi oyunlarının çok örneği ve çok çeşitli olmasına rağmen, “Şen Makas” oyununda müthiş bir seyirci vardı. İnteraktif bölümde onlar bizi yönlendiriyor. Oyunun bu halde izlenmesinde yönetmenimiz Nedim Saban’ın çok büyük emeği var. Seyircinin bu ilgisiyle oyun Türkiye’de de neden izlenme rekorları kırmasın” dedi.

“ŞEN MAKAS” yeni yılın ilk oyunu 4 Ocak 2020 Cumartesi Trump Gösteri ve Kültür Merkezinde oynadıkyan sonra, 16 Ocak’ta Ankara MEB, 23 Ocak Beylikdüzü Kültür Merkezi, 25 Ocak Nevşehir, 26 Ocak Konya Devlet Tiyatrosu, 27 Ocak Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi, 28 Ocak Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi, 29 Ocak Mersin Büyük Şehir Belediyesi, 30 Ocak Adana -01 Burada P.S.M. de tiyatroseverlerle buluşuyor.

4 OCAK CUMARTESİ      SAAT:20:30  TRUMP KÜLT. MER.

 16 OCAK PERŞEMBE      SAAT:20:00  ANKARA MEB      

23 OCAK PERŞEMBE       SAAT:20:30  BEYLİKDÜZÜ KÜLT. MER.      

25 OCAK CUMARTESİ    SAAT:20:30  NEVŞEHİR  

26 OCAK PAZAR    SAAT:16:00  KONYA DEVLET TİYATROSU

27 OCAK PAZARTESİ      SAAT:20:30  KAYSERİ KADİR HAS KÜLT.  

28 OCAK SALI        SAAT:20:30  KIRŞEHİR NEŞET ERTAŞ KÜL.MER.

29 0CAK ÇARŞAMBA       SAAT:20:30  MERSİN BÜYÜK ŞEHİR.BEL.K. MER.

30 OCAK PERŞEMBE       SAAT:20:00  ADANA 01 BURADA P.S.M         

15 ŞUBAT CUMARTESİ   SAAT:20:30  TRUMP KÜLT.MERK.    

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı