ETKİNLİKLERSERGİ

Serkan Bayer, ‘Anatolian Contemporary’ İle Asmalımescit Art Gallery’de

Haber: Hikmet Aydoğan

 Asmalımescit Art Gallery’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan çağdaş resim ve heykel sanatının farklı isimlerinden Serkan Bayer’in önemli eserlerinden oluşan ‘Anatolian Contemporary’ başlıklı sergi, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

‘Anatolian Contemporary’ başlıklı sergide, Serkan Bayer‘in bulup geliştirdiği, aynı zamanda teorik ve felsefi altyapısını oluşturduğu Anadolu Çağdaş isimli eserleri 30 gün boyunca Asmalımescit Art Gallery‘de izlenebilecek. Sergi sırasıyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İtalya’da da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Serkan Bayer, 'Anatolian Contemporary' İle Asmalımescit Art Gallery'de

Ünlü besteci Can Atilla sergi için özel olarak tasarlayıp bestelediği sekiz eserle sanatçıya eşlik ediyor. Sanatçının ‘bileşik sanat’ olarak nitelendirdiği ve Can Atilla ile birlikte yoğun bir mesai harcayarak birleştirdiği yapıtlar dikkat çekiyor.

Sergilerin küratörlüğünü ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti KKK Rektörü Prof. Dr. Cumali Sabah ve galerinin sahibi Uğur Bekdemir üstleniyor. Sanatçının ve sergilerin basın danışmanlığını ise usta gazeteci Erden Aktoğu yapıyor.

Serkan Bayer, 'Anatolian Contemporary' İle Asmalımescit Art Gallery'de

Anatolian Contemporary sergisi, Türk sanatının çağdaş yansımalarını görmek isteyen herkesi, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren Asmalımescit Art Gallery’ye davet ediyor.

Asmalımescit Art Gallery
Büyükhendek Cad. No4/1 Kuledibi
Beyoğlu – İSTANBUL

Fazla Antibiyotik Kullanımı Ciddi Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu