ETKİNLİKLER

SETE SÓIS SETE LUAS ( 7 GÜNEŞ 7 AY ) FESTİVALİ ve ‘AKDENİZ MAVİSİ VE LİKYA GÜNEŞİ’ KARMA SERGİSİ

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından organize edilen ve ülkemizde ilk defa Kaş’ta düzenlenecek Sete Sóis Sete Luas Festivali 3-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

1993 yılında düzenlenmeye başlayan, şu anda 10 farklı ülkeden 30 şehrin desteklediği bir Kültürel Network Projesi olan 27. kez düzenlenen Sete Sóis Sete Luas Festivali popüler, etnik ve geleneksel müzikler, plastik sanatlar alanlarında projeler geliştirir ve bu projelerde her zaman Avrupa ve Akdeniz kültürlerinin önemli karekteristik özelliklerinin vurgulanmasını gözetiyor. 10 ülke arasında Brezilya, Cape Verde (Yeşil Burun Adaları), Hırvatistan, Fransa, İtalya, Fas, Portekiz, Romanya, Slovenya, İspanya ve Tunus yer alıyor.

Festival kapsamında ‘Akdeniz Mavisi ve Likya Güneşi’ başlıklı ve sanatın çok yönlü anlatım olanaklarını izleyiciye sunan karma sergide resim, heykel, cam, seramik ve fotoğraf gibi faklı dallardan eserler 3-14 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kaş Kültür Evi‘nde sanatseverlerle buluşacak.

Katılan Sanatçılar:
Ayşe Domeniconi, Aysin Kavalcı, Ayşe Boz, Alev Demirkesen, Aysel Arısoy, Bernhard Leue, Canan Çakmak, Cees de Wilde, Demet Orbay, Değer Eserkuş, Dorris Biered, Ezgi Kınalı, Flora Özlem Kalak, Füsun Erman, Gonca Koparer Dülger, Figen Akyıldız, Isabella Cordes, Hülya Göre, Lale Tulun, Nur Ak, Gary Jorge, Marta Koster, Nejdet Demirtaş, Leyla Cansız, Olça Tansuk, Türkan Kafadar, Kazım Balıkçıoğlu, Wendy Desbrow, Selen Acanal, Tuğrul Eroğlu, Ton Boogeres, Tunç Uvendire, Zeynep Melikoğlu, Valentine Van Harpen, Yıldız Kalkan

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı