KÖŞE YAZILARINasuh Bektaş

‘Barış Manço Anması’nda Çocuklar Sahnede! – Nasuh Bektaş yazdı…

Barış Manço, aramızdan ayrılışın 19. yılında Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Geçen yıllar, Barış Manço‘ya olan özlemi daha da arttırıyor. Kadıköy Cadde Bostan Kültür Merkezi salonunu genç, yaşlı, çocuk yüzlerce Barış Manço hayranı doldurdu. Özellikle yeni yetişen kuşakların Barış Manço’ya büyük sevgi duydukları gözlendi.

‘Full Aksesuar’ın konseri ile düzenlenen anma gecesine Barış Manço hayranları ve Barış Manço ailesi tam kadro katıldı. Barış Manço’nun ailesi Lale Manço Ahıskalı, Batıkan Zorbey Manço, Doğukan Manço ve Muhittin Kocataş anma gecesinde sahneye çıkarak, Barış Manço hayranlarını selamladılar ve gelenlere teşekkürlerini ilettiler. ‘Barış Manço’nun sevenleri ile yaşamaya devam ettiğini’ söyleyerek mutluluklarını paylaştılar.

Barış Manço şarkılarına hayranları eşlik etti. Özellikle çocukların şarkılara katılımı ve sahneye sürekli şarkı istekleri iletmeleri dikkat çekti. Çocuklardan biri Full Aksesuar solistine ‘Barış Amca ben buradayım’ diye bağırması herkesi duygulandırdı. Anma gecesi, çocukların sahnede Barış Manço’nun unutulmaz şarkısı “Arkadaşım Eşek” adlı parçayı bütün salon ile beraber söylemesi ile tamamlandı.

Barış Manço anması kapsamında her yıl olduğu gibi, kabristan ziyareti düzenlenecek. 4 Şubat 2018 saat 10.30‘da Barış Manço Vapuru Kadıköy Beşiktaş İskelesinden hareket edecek. Program Kanlıca ‘ya gidiş, kabir ziyareti ve aynı şekilde vapur ile dönüş şeklinde olacak.

Nasuh Bektaş 

Başa dön tuşu