RESİMSANATTAN

‘Şeylerin Ufku’nda Sınırsız Bir Yolculuk!

Yunus Emre Erdoğan’ın “Şeylerin Ufku” isimli kişisel sergisi SANATORIUM’da açıldı.

Genç sanatçı Yunus Emre Erdoğan, sergisinde çeşitli nesneler ve mekânların imlediği potansiyel uzamların imkânlarını araştırıyor. Son dönem çalışmalarında nesneler ve mekânın ontolojik kırılmasını kayıt altına alan sanatçı; bunlar üzerinden boşluğa dair bir deneyimi hedefliyor.  Nesnelere karşı hayaletimsi bir bakış geliştiren sanatçı; nesnelerin uzamda bıraktığı işitilmez sesler, görülmez izlerden yola çıkarak metafiziksel bir anlam arayışının peşine düşüyor. Sergi, hazır nesne ve füzen resimlerden oluşan bir yerleştirmeden oluşuyor.

Sanatçı, izleyicinin bakışını, iç mekâna ve nesnelere yönelttiği bu çalışmalar, mekânı nesnelerin düzenlendiği fiziksel bir kurgu alanından çok, soyut, meditatif bir deneyim alanına dönüştürüyor. Bu alanda sınırlar ortadan kalkıyor ve nesne, mekan ve zaman arasındaki ilişki izleyiciyi boş bir uzamda yolculuğa çıkarıyor.

Nesnelerin dünyasında her türlü anlamı bulabileceğiniz bu sergiyi 14 Ekim 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

SANATORIUM
Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Laroz Han No:67
Karaköy – İstanbul

Giriş ücretsizdir.


Yunus Emre Erdoğan Kimdir?

1988 doğumlu sanatçı, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamladı (2011). Üniversitenin aynı bölümünde Yüksek Lisans Programı’na devam eden sanatçı, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. “Gizliden Sesler”  adlı ilk kişisel sergisini 2015’te, SANATORIUM’da açan sanatçının, yakın zamanda katıldığı sergi ve etkinlikler arasında “Tatlı Küçük Yalanlar”, Plato Sanat, İstanbul, 2018, “Yeni Bir Dünya”, ODTÜ, Ankara, 2018, “Umutsuz Boşluk”, SANATORIUM, İstanbul, 2018, “Ev”, Müze Evliyagil, Ankara 2017-2018, “Çizim Bugün”, O’Art Galeri, İstanbul, 2017 adlı sergiler bulunmaktadır.

Başa dön tuşu