SANATTAN

Shakespeare Müzikle Anılacak!

Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare, ölümünün 400. yılında, İstanbul Pera Müzesi, Bursa ve Ayvalık’ta düzenlenecek konser programıyla anılacak.

Barok dönem İngiliz bestecilerinin, ünlü İngiliz edebiyatçı William Shakespeare’in eserlerinden esinlenerek ortaya koydukları yapıtların, oyun ve sonelerinden metinler eşliğinde seslendirileceği “Shakespeare ve Müzik” adlı konser programları düzenlenecek.

Konser dizisinin ilki, Shakespeare’in hayatını kaybettiği 23 Nisan’da, Aydın Büke’nin sanat yönetmenliğinde İstanbul’da Pera Müzesi’nde saat 17.00’de gerçekleştirilecek.

İzmir Barok Topluluğu üyelerinden soprano Linet Şaul ve viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ile yurt dışından bu konser programı için topluluğa katılacak lavta sanatçısı Diego Leveric’in sahne alacağı konserde, usta tiyatro oyuncusu Ayşe Lebriz Berkem de Shakespeare’in oyun ve sonelerinden oluşturduğu metinle konsere renk katacak.

Bursa ve Ayvalık’ta da sanatseverlerle buluşacak

Shakespeare’in eserlerini müzikle buluşturan konser programı, İstanbul’un ardından Bursa ve Ayvalık’ta seslendirilecek. Bursa’da Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro festivali kapsamında, 24 Nisan’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde saat 18.00’de başlayacak konser programı, 25 Nisan’da Ayvalık’taki Taksiyarhis Kilisesi’nde saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı