ETKİNLİKLERMODA & TASARIMSERGİ

Son 10 Yılın En İyi Tasarımları HOM Design Center’da!

Türkiye’den ve dünyadan 100’ün üzerinde seçkin mobilya markasına ev sahipliği yapan tasarım ve dekorasyon merkezi HOM Design Center, son 10 yılda EDIDA Ödülü (Elle Deco International Design Awards) kazanmış tasarımların bir araya geldiği EDIDA Retrospektif Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Tasarım severler 19 Şubat’a kadar açık kalacak sergide, tasarım ve dekorasyon alanında 2010’dan bu yana yaşanan değişimleri inceleme şansını yakalayacak.

Skyland İstanbul bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin tasarım ve dekorasyon alanındaki seçkin markalarını aynı çatı altında buluşturan HOM Design CenterEDIDA Retrospektif Sergisi ile tasarım tutkunlarına kapılarını açıyor. Elle Decoration dergisi tarafından düzenlenen EDIDA Ödülleri’nde 2010’dan bugüne ödül kazanmış tasarımları bir araya getiren sergi, 23 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında HOM Design Center’da tasarım severlerle buluşuyor.

Can Yalman, “Orientale Koleksiyonu”, Çanakkale Seramik, 2009 – Duvar Kaplama Kategorisi

Son 10 yılın ödüllü tasarımları, Türkiye’nin en büyük tasarım ve dekorasyon merkezinde

Türkiye’de son 10 yılda tasarım alanında yaşanan değişimleri yansıtan retrospektif sergide, Derin Sarıyer’in “Fek” koltuğundan Faruk Malhan’ın “Sekü” kanepesine, Can Yalman’ın Çanakkale seramik için tasarladığı “Orientele” duvar kaplaması koleksiyonundan Atilla Kuzu’nun “Mantis” aydınlatmasına, birçok ödüllü tasarım bir araya geliyor. Ebru Çerezci, Ross Lovegrove, Tanju Özelgin, Erdem Akan, Rıfat Özbek, Koray Özgen, Emre Evrenos, Selen Öztürk, Zeynep Fadıllıoğlu, Merve Kahraman, Yeşim Ketenci, Atilla Kuzu, Mauro Lipparini, Neptün Öziş, Banu Yentür, Mustafa Toner, Haldun Akalın, Maurizio Manzoni, Faruk Malhan, Begüm Cemiloğlu&Ekin Varon ve Enis Karavil ise sergide çalışmaları bulunan diğer tasarımcılar arasında yer alıyor.

Merve Kahraman, “Diplopia”, 2014 – Yılın Genç Tasarımcısı Kategorisi

Türkiye’de tasarım ve dekorasyon alanında yaşanan değişimleri başarılı örnekler üzerinden görünür kılan EDIDA Retrospektif Sergisi, 19 Şubat’a kadar HOM Design Center‘da ücretsiz ziyaret edilebilir.

Ana Görsel: Derin Sarıyer, “Fek”, Derin, 2010 – Oturma Birimi Kategorisi

Faruk Malhan, “Sekü”, Koleksiyon, 2009 – Oturma Birimi Kategorisi
Ebru Çerezci, “Abdan Koleksiyonu”, Hiref, 2009 – Masaüstü Aksesuar Kategorisi
Rıfak Özbek, “İkat Koleksiyonu”, Yastık, 2011 – Kumaş Kategorisi
Emre Evrenos, “Grid”, Daedalus, 2014 – Dış Mekan Kategorisi
Zeynep Fadıllıoğlu, “Sır”, ZF Design, 2014 – Yılın Tasarımcısı Kategorisi
Mustafa Toner, “Tabaka”, Enne, 2017 – Mobilya Kategorisi
Enis Karavil, “23313”, Sanayi 313, 2018 – Yılın İç Mimari Kategorisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu