ETKİNLİKLERSERGİ

Summart Sanat Merkezi Resim Sergisi – Can Özsobay ‘Tılsım’

Can Özsobay’ın ‘Tılsım’ başlıklı sergisi Summart Sanat Merkezi’nde 24 Mart – 20 Nisan 2021 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Serginin küratörü Denizhan Özer sergi ile ilgili şunları söylüyor:Arka planda kalan, göremediğimiz ya da hayatın içine dahil olan hikayeleri kendine ait bir dille anlatan Can Özsobay, soyut anlatım içinde minimal bir dil oluşturmaktadır. Geçmişe ait zaman dilimini bugüne taşıyarak bir çeşit hesaplaşmaya giren sanatçı belleklerimizde kalmış, yaşanmışlıkların ve düşünceye bağlı kurguların izleriyle hayatı sorgular. İzleyiciyi bilinçli olarak içinde bulunduğu zaman ve mekandan koparıp resimlerin karşısında kendisi ile yalnız bırakan sanatçı, gerçekleştirdiği tılsımlı imgelerle yeni ifade biçimleri yaratmaktadır.
Özgür betimlemeler olarak ortaya çıkan çıkan resimlerde nesnel görüngülerden daha çok blok halindeki lekesel anlatımlar ağırlıktadır. Kompozisyonlarda ayrıntıdan uzak form ve renk ön plana çıkar. Resimler genel olarak nesnesiz soyut resimlerdir ve belli bir bilinçle yapıldığı ortadadır.”

Hayatın akışı içinde bazen anlayıp bazen anlayamadığımız, geçmişe ve bugüne ait hikayelere tanıklık eden sergi 24 Mart – 20 Nisan 2021 tarihleri arasında Summart Sanat Merkezi‘nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sergiyi, hafta içi her gün 11.00-18.00 saatleri arasında randevu ile ziyaret edebilirsiniz.

Açılış:
24 Mart 2021 Çarşamba
Saat: 14.00- 19.00

Ziyaret için randevu almanız gerekiyor.
Randevu için: 0543 604 67 85

Summart Sanat Merkezi
Summa Plaza, Fazıl Kaftanoğlu Caddesi No:3
Seyrantepe/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı