MÜZİKSANATTAN

Taha Gürbüz’ün ‘Kukumav Kuşları’ Tüm Dijital Platformlarda

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan Hasbelkader’in ardından,  önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı “Kukumav Kuşları”nı müzikseverlerin beğenisine sundu.
Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu “Kukumav Kuşları”, söz videosu (lyrics video) ile birlikte tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında Hasbelkader’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz‘ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı “Kukumav Kuşları” tüm dijital platformlarda yayımlandı. Şarkının sözlerinin de yer aldığı animasyon klibi de aynı gün izleyicilerle buluştu.

Taha Gürbüz, retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritmini buluşturduğu, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak, eleştirel bir dille yazdığı şarkısı Kukumav Kuşları’nı; “ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı.

Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Kukumav Kuşları”nın fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi.

KUKUMAV KUŞLARI

Söz – Müzik/Düzenleme: Taha Gürbüz
Synths /Keyboards/Elektrik gitar/Beat program: Taha Gürbüz
Bas gitar:  Volkan Topakoğlu
Mix & Mastering: Eray Polat
Yapım: Taha Gürbüz
Yayın: JokerStore
Kapak Tasarım: Özge Tığlı Ertekin
Lyrics video animasyon: İpek Şirin
Fotoğraf: Dilan Bozyel
Menajer / Basın İletişim: İnci Şirin

KUKUMAV KUŞLARI’NI DİNLEYEBİLECEĞİNİZ LİNKLER

SPOTIFY | APPLE MUSIC | DEEZER| FIZY | MUUD | YOUTUBE

Taha Gürbüz Kimdir?

2008 yılında kurduğu Plaket grubuyla 13. Roxy Müzik Günleri’nde, sözü ve müziği kendisine ait üç  şarkıyla ‘Birincilik’ ve  ‘Tuborg  Özel Ödülü’nün sahibi olan Taha Gürbüz, 2011 yılında kurduğu Jilet grubu ile 2012 yılında ‘Misk-i Amber’ albümünü yayınladı. 2013 yılından itibaren müzikal kariyerinde farklı bir yola gitmek isteyen sanatçı 2017 yılında ilk solo albümü ‘Manyak’ı yayınladı. 2018 yılından itibaren ise sırasıyla ‘Anlamadı’, ‘Söz Mü?’, ‘Karanlıklar’, ‘Karanlıklar – Akustik’, Ceren Kaan ile düet yaptığı ‘Öldür Beni’, ‘Öldür Beni – Akustik’i yayınladı. 2020 yılının Haziran ayında yayınladığı ‘İhtimal’ şarkısının ardından  5 Şubat’ta, 2021 yılında çıkaracağı ‘FİL’ isimli EP’sinden ilk şarkısı ‘HASBELKADER’i, 19 Mart’ta ise aynı EP’den ikinci şarkısı ‘KUKUMAV KUŞLARI’nı yayınladı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı