ETKİNLİKLER

Tek ve Çok sergisi paralelinde Kamu Programları:Gezi-Söyleşi-Fotoğraf Atölyesi-Film Gösterimleri

SALT Galata’da 13 Kasım 2016’ya kadar devam edecek olan Tek ve Çok sergisi paralelinde, serginin odak konularını irdeleyen konuşma ve film gösterimlerine ek olarak fotoğraf atölyesi ve geziler gerçekleştirilecek. 

Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilecek gezilerde, seçili iki eser üzerinden 80’ler Türkiye’sinde sanat piyasasının gelişimi incelenecek.

Tek ve Çok Gezileri: İstanbul Modern I
15 Ekim Cumartesi, 14.00-16.00
Yahşi Baraz (Galeri Baraz Kurucusu), Levent Çalıkoğlu (İstanbul Modern Direktörü) ve Meriç Öner (SALT Araştırma ve Programlar Yöneticisi) eşliğindeBaşlangıç noktası: SALT Galata
Bitiş noktası: İstanbul Modern
 
Tek ve Çok Gezileri: Yıldız Holding I
22 Ekim Cumartesi, 14.00-17.00

Yahşi Baraz (Galeri Baraz Kurucusu), Mehmet Lütfi Şen (Küratör) ve Meriç Öner (SALT Araştırma ve Programlar Yöneticisi) eşliğinde

Başlangıç noktası: SALT Galata
Bitiş noktası: Yıldız Holding

 
Tek ve Çok Gezileri: İstanbul Modern II
3 Kasım Perşembe, 18.00-20.00

Yahşi Baraz (Galeri Baraz Kurucusu), Levent Çalıkoğlu (İstanbul Modern Direktörü) ve Meriç Öner (SALT Araştırma ve Programlar Yöneticisi) eşliğinde

Başlangıç noktası: SALT Galata
Bitiş noktası: İstanbul Modern

Tek ve Çok Gezileri: Yıldız Holding II
5 Kasım Cumartesi, 14.00-17.00

Yahşi Baraz (Galeri Baraz Kurucusu), Mehmet Lütfi Şen (Küratör) ve Meriç Öner (SALT Araştırma ve Programlar Yöneticisi) eşliğinde

Başlangıç noktası: SALT Galata
Bitiş noktası: Yıldız Holding

1955’ten 1995’e Türkiye’deki üretim ortamını seçili nesneler aracılığıyla tartışmaya açan Tek ve Çok sergisi kapsamındaki söyleşi dizisinde, 4 Kasım’da mücevherin seri üretime geçişi ele alınacak. 11 Kasım’daki programda ise dönemin toplumsal, ekonomik ve kültürel değişimi oyuncak üretimi üzerinden değerlendirilecek.

Tek ve Çok Söyleşileri: Kuyumculuk
Ayşe Coşkun Orlandi, Merujan Gevik ve Arman Suciyan
4 Kasım, 19.00
SALT Galata, Oditoryum

Tek ve Çok Söyleşileri: Oyuncakçılık
Fatoş İnhan ve Sunay Akın
11 Kasım, 19.00
SALT Galata, Oditoryum

Fotoğraf Atölyesi: Senin kopyan hangisi?
5-6, 12-13, 26-27 Kasım
SALT Galata, Atölye IV

 
SALT ve Geniş Açı Proje Ofisi ortaklığında, Tek ve Çok sergisi kapsamında düzenlenen sekiz oturumluk atölyeye son başvuru tarihi 31 Ekim 2016 Pazartesi. Başvuru için 31 Ekim Pazartesi gece yarısına kadar, atölyeye katılım amacını detaylandıran online başvuru formunun doldurulması ve atölye konularıyla ilişkili olarak bir veya iki seri biçiminde hazırlanmış, en fazla 30 fotoğraftan oluşan bir dijital portfolyo linkinin sağlanması gereklidir. GAPO tarafından portfolyolar bazında yapılacak değerlendirme sonucunda seçilecek 12 katılımcı, 2 Kasım Çarşamba günü bilgilendirilerek atölyeye davet edilecektir.

Program dili Türkçe’dir. Katılım ücretsizdir.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için:

Geniş Açı Proje Ofisi (GAPO)

http://www.gapo.org

0212 251 7003

PROGRAM

1. Oturum, 5 Kasım Cumartesi, 10.30-17.00 GAPO’nun yürütücülüğünde, atölye içeriğini oluşturan kavramlar tartışılacak, genel çerçeve çizilecek, katılımcıların beklenti ve fikirleri konuşularak önceki işleri değerlendirilecek.

2. Oturum, 6 Kasım Pazar, 10.30-13.00 Yazar, küratör, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim elemanı Rana Öztürk’ün katılımıyla sanatta orijinallik, özgün kopya ve hazır yapım nesne konuları tartışılacak.

3. Oturum, 6 Kasım Pazar, 14.30-17.00 Yazar, küratör, collectorspace program yöneticisi ve m-est editörü Özge Ersoy’un katılımıyla fotoğrafın özgün kopya olarak görülmesi, kameranın varlığının fotoğrafın oluşmasına etkisi gibi kavramlar, özgün fotografik kopyalar üretmeyi yeğleyen veya buluntu malzemelerle çalışan sanatçı ve fotoğrafçılardan örnek ve karşılaştırmalarla ele alınacak.

4. Oturum, 12 Kasım Cumartesi, 10.30-13.30 Davetli sanatçılar Metehan Özcan, Selim Süme ve Ege Kanar, arşiv, buluntu malzeme veya anı fotoğrafları üzerine yaptıkları çalışmalara dair birer sunum yapacak.

5. Oturum, 12 Kasım Cumartesi, 15.00-18.30 Davetli sanatçılar Alp Sime, Ekin Özbiçer ve Melisa Önel işlerinden örnekler eşliğinde özgün kopya yaratma pratiklerini anlatacak.

6. Oturum, 13 Kasım Pazar, 10.30-17.00 GAPO yürütücülüğünde, atölye kapsamında üretilmesi planlanan işler tartışılacak, yol haritası çizilecek ve sürecin nasıl değerlendirileceği belirlenecek.

7. Oturum, 26 Kasım Cumartesi ve 8. Oturum, 27 Kasım Pazar GAPO yürütücülüğünde, atölye kapsamında üretilen veya geliştirilen işler değerlendirilecek, edit edilecek ve sunuma hazırlanacak.

ZEYNEP İLAN
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı