ETKİNLİKLER

The Circle Multimedya Okuma Performansı “Türkland”

Çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının hikayesine odaklanan multimedya okuma performansı “Türkland”, 25 Ocak Cuma akşamı saat 20:00’da The Circle’da sahnelecek. 

The Circle25 Ocak saat 20:00’da bir Entropi Sahne prodüksiyonu olan Türkland‘e sahne olacak. Almanya’da doğup büyüyen Dilşad Budak Sarıoğlu‘nun otobiyografik romanından uyarlanan multimedya okuma performansında Sarıoğlu’na sahnede Ilgıt Uçum eşlik ediyor.

Multimedya okuma performansı Türkland, çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının Almanya’da “göçmen” ve Türkiye’de “geriye göç eden” olarak yaşadıklarıyla baş etme sürecini, her iki kültürün de içinde barındırdığı klişelere ve kendine has tuhaflıklarına odaklanarak ele alıyor. Düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkilerini odağına alan performans, kültür platformu “MAVİBLAU” ile işbirliği içinde yeni sezonda her ay The Circle’da sahnelenecek.

Biletler www.biletino.com’dan temin edilebilir.

The Circle Hakkında

The Circle mimari ve tasarım odaklı bir ortak çalışma, işbirliği, öğrenme ve eğitim topluluğu olarak kuruldu.The Circle ayrıca bir sergi alanı, bir işbirliği merkezi, bir etkinlik alanı, bir yaratıcı atölye, akademik bir araştırma platfomu, müzik için bir mekan ve hayat ile iş pratiklerini bir araya getiren bütüncül bir çalışma alanı olarak tasarlandı.

Felsefemiz samimiyet, açıklık ve kapsayıcılığa dayanıyor: katılımcılarımızı hem kendilerini bireysel olarak daha iyi ifade etmeleri, hem de profesyonel ve kişisel yaşamlarındaki potansiyelleri arttırabilecekleri bir platforma kavuşmaları için The Circle topluluğuna dahil olmaya davet ediyoruz.

Sadece mimarlığa değil, aynı zamanda mimarlığın özünde çok disiplinli bir sanat olduğunun farkında olarak kişisel ve profesyonel gelişime odaklanıyoruz. Bu çok disiplini yapının içerisinde sadece teknik tasarım değil, aynı zamanda tüm bakış açılarımıza işleyen bir sürdürülebilirlik felsefesi de yer alıyor.

Esnek ve açık bir yapımız olduğu için farklı görüşlere açığız. Bu da yalnızca mimar olmanın ötesine geçerek kimliğimizi esnetmeyi mümkün kılıyor çünkü biz sadece mimar değiliz. Biz kendimizi daha çok düşüncenin ve etkileşimin tüm şartlarına ve etki alanlarına uyum sağlayabilen “Mekânsal Aktörler” olarak tanımlıyoruz.

The Circle, Avcı Architects öncülüğünde Selçuk Avcı, Sanja Jurca Avcı, Markus Lehto, Eda Çarmıklı, Yüksel Demir, Kemal Seyhan, Nurgül Türker, Dilara Tekin Gezginti ve Yunus Tonkuş tarafından kuruldu.

The Circle 
Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı, No 16/1,
Beyoğlu, İstanbul

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı