HEYKELSANATTAN

Tünel’de görülemez hale gelen heykel ile ilgili Beyoğlu Belediyesi’nden açıklama geldi!

Ayşe Erkmen’in yakın geçmişte de türlü tahribata maruz kalan Tünel Meydanı’nda bulunan yapıtı “Tünele Heykel”, önüne bağlanan polis kalkanları, tel örgüler ve motosikletler yüzünden neredeyse görülemez hale gelmişti. UPSD’nin yapıtın önünün en kısa zamanda açılması gereğini Beyoğlu Belediyesi’ne dilekçe ile bildirmesi üzerine Beyoğlu Belediyesi’nden cevap geldi.

Beyoğlu Belediyesi UPSD’ye 26 Ekim 2018 tarihli yanıtında, “Öncelikle duyarlılığınız için çok teşekkürler. Bu tarz konularda en az biz de sizin kadar hassasız” dedikten sonra oluşan o görüntünün gerekçesi açıklandı ve UPSD’nin talebi doğrultusunda emniyet müdürü ile temas edildiğini ve sorunun giderildiğini açıkladılar.

Yanıt ayrıca şu sözlerle tamamlandı: “Beyoğlu’muzun kültürel ve sanatsal dokusuna sahip çıkan yaklaşımınız ve hassasiyetinizden ötürü tekrar teşekkürlerimizi sunar, her konuda istek, şikâyet ve öneriyi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.”

UPSD ayrıca bu önemli konuyu ileten kurucu üyelerinden Yusuf Taktak‘a ve ayrıca teşekkürlerini ileten sanatçı Ayşe Erkmen‘e de teşekkür etti.

Başa dön tuşu