SANATTAN

TÜRKİYE’NİN İLK “MAKYAJ ve KOSTÜM SANATINA SAYGI ÖDÜLÜ” TÖRENİ

Türvak Sinema Tiyatro Müzesi’nin mekân ve basın sponsorluğunu yaptığı İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin düzenlediği ” Türkiye’nin ilk “Makyaj ve Kostüm Sanatına Saygı Ödül” töreni  Türvak Sinema Tiyatro Müzesi Ali Efendi Sinema Salonunda gerçekleşti.

30 yıldan fazla süredir Makyaj ve Kostüm alanında çalışmakta olan sanatçılara İstanbul Gelişim Üniversitesi – İstanbul Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Meslek Hizmet Ödülü verildi. Profesyonel Makyaj ve Kostüm alanında farkındalık yaratmak ve bu alanda uzun yıllardır hizmet vermiş sanatçıların tanınırlığını sağlamayı amaçlayan bu ödül töreninde dizilerde, reklamlarda, sahne eserlerinde ve sinemada başarılı karakter yaratımlarına makyaj ve kostümleri ile destek olmuş sanatçılar yer aldı.

Ödül Töreninin düzenleyen komitenin başında yer alan Prof Dr. Sevtap Aytuğ‘un giriş konuşması ile başlayan tören, Türvak Sinema Tiyatro Müzesinin direktörü Erol Şenel‘in açılış konuşması ile devam etti. Türkiye’nin ilk “Makyaj ve Kostüm Sanatına Saygı Ödül”lerini ise Erler Film Kurumsal İletişim direktörü Nurcan Kuran sanatçılara takdim etti. Törende ödül verilen sanatçılar Suzan Kardeş, Türkan Kafada, Neriman Ersöz, Yaşar Şengül, Saim Dere, Nazan Arslan, Mira Civelek, Şanda Zıpçı, Oya Tolga, Prof. Dr. Yumuşan, Neriman Kardeş, Feyza Zeybek, Prof. Bengi Bugay, Cemal Gonca, Corci, Hale Erel, Talip Er, Ayşe Aydın, Selma Yavuz, Ayten Yeşil, Emine Sürmeli, Ruşan İmen, Zübeyde Erden, Derya Ergün, Ertan Karamehmetoğlu oldu.

Ödül töreni kapsamında ise Dünya üstündeki en büyük koleksiyona sahip Retro kostüm şirketi, heykel yapımında kullanılan yeni kimyasal devi Sipex firması ve Türkiye’nin en büyük üç boyutlu yazıcı firması Zaxe fuaye alanında sinema sektöründe kullanılan ürünlerini tanıttı. İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarlanan tiyatro temalı kumaşlardan oluşan sergi ise yine fuaye alanında konukların izlenimine sunuldu.

Törende Türker İnanoğlu’na sektöre ve ödül töreninin gerçekleşmesinde bulunduğu katkılardan dolayı İstanbul Gelişim Üniversitesi – İstanbul Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından teşekkür plaketi verildi.

Haber: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı