ETKİNLİKLER

x-ist Resim Sergisi – Emin Mete Erdoğan ‘The Flood’

Emin Mete Erdoğan’ın üçüncü kişisel sergisi “The Flood”, 7 Mart – 7 Nisan 2018 tarihleri arasında x-ist’te izleyiciyle buluşuyor.

x-ist’teki ilk kişisel sergisinde distopik bir dünya tasvirinde, organik ve inorganik formları kağıt, alüminyum ve tuval gibi zeminlerde buluşturan Emin Mete Erdoğan, x-ist’te gerçekleşecek ikinci kişisel sergisindeyse, “Nuh Tufanı günümüzde yaşansa nasıl bir manzara ile karşılaşırdık?” sorusuna hazırladığı alternatif yanıtlarla izleyici karşısına çıkıyor.

Nuh Tufanı’nın içinde hem bir yok oluş, hem de yeni bir başlangıç barındırmasından etkilenen sanatçı, insanlık tarihi boyunca yazılı anlatımın Sümerlerden, Mısırlılara; Babil’den Semavi dinlere kadar iki bin farklı coğrafyada ve zaman diliminde rastlanıyor olmasını ortak bir insanlık tarihi hikayesi olarak değerlendiriyor. Küresel ısınma ve yükselen okyanus seviyesi ile dünyadaki tüm canlılar olarak Nuh Tufanı benzeri bir kıyamet öncesi senaryosunun tam ortasında olduğumuzu ve bunu paylaştığımızı düşünen sanatçı, geçmişten bir anlatı olarak Nuh Tufanı’nı yorumlarken aslında bugünün dünyasını da tasvir ediyor.

Farklı malzemeleri üretim sürecine dahil eden sanatçı, tuval, alüminyum, kağıt üzerine akrilik ve mürekkebin yanı sıra polyester döküm heykel ve rölyeflerini de ilk kez “The Flood” başlıklı sergisinde izleyiciyle paylaşıyor olacak.

AÇILIŞ
07.03.2018 – Çarşamba @ 18:00

x-ist Galeri
Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoglu Apt. No:42 D.2
Nişantaşı/ İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı