SANATTANTİYATRO

‘Yaşamak Mı Yoksa Ölmek Mi?’ Oyunu İstanbul Seyircisini Büyüledi

Haber - Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi?” adlı tiyatro oyunu, İstanbul seyircisi ile buluştu.
İstanbul Devlet Tiyatroları Mecidiyeköy Büyük Sahnede 5 gün boyunca sahnelenen oyuna, sanatseverler ve sanatçıların ilgisi yoğun oldu.
Oyunun, İstanbul turnesine geleceği ilan edildiği andan itibaren biletler tamamen tükenmişti.

İki perdelik oyun, masalsı bir gösterimle büyülüyor. Dünyada derin izler bırakan konusu ile etkileyici bir hikâyeye sahip oyun, sürekli akan trafiği ile seyircinin ilgisini üzerinde topluyor. Olayların akışı, şaşırtıcı gelişmeler, oyunun yüksek bir tempoda izlenimi açısından izleyiciye keyif verdi.

'Yaşamak Mı Yoksa Ölmek Mi?' Oyunu

YÖNETMENLİĞİNİ İLHAM YAZAR YAPIYOR

Nick Whitby tarafından yazılan ve Yücel Erten tarafından çevrilen oyun İlham Yazar tarafından yönetildi. Dekor tasarımını Murat Gülmez’in yaptığı oyunun kostüm tasarımı Çevren Sarayoğlu, müzik Ali Erel, koreografi Gizem Erden, ışık tasarımı Mustafa Bal, ses tasarımı İlker Sevüker, tasarım koordinatörü Emine Kaynak Yıldırım ve yönetmen yardımcısı Işık Öztorun oldu.

'Yaşamak Mı Yoksa Ölmek Mi?' Oyunu

GENİŞ OYUNCU KADROSU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hazırlanan oyunda Funda İlhan, Aydın Sigalı, Çağrı Mengüç, Serhat Güzel, Zeynep Dilara Saydam, Levent Muratoğlu, Güliz Gençoğlu, Ozan Şahin, Duygu Mine Özcan, Onursal Yıldırım, Cemal Aldıç, Volkan Dinç, Ferdi Yıldız, Su Özdemir, Sevcan Kuş Efe, Umut İsfen, Çağla Buldak Akarsu, İbrahim Aydın, Ahmet Buğra Karakoyun ve Işık Öztorun rol alıyor.

Doktor Fikret İrkin İle Kanser Ve Obezite Cerrahisi Üzerine

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu