ETKİNLİKLERSERGİ

23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı, ‘Hrant Dink: Burada ve Şimdi’ Sergisi

23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı, öldürülmesinin 15. yılında, Hrant Dink’in hayatını ve mücadelesini konu alan “Hrant Dink: Burada ve Şimdi” sergisini Yerevan’da açıyor. 
İstanbul’daki 23,5 Hafıza Mekânı içeriklerinden bir seçkinin sunulduğu sergi, Yerevan’daki ziyaretçilerine Hrant Dink’in hayallerini, dilini, uğruna mücadele ettiği diyalog ve bir arada yaşam gibi değerleri daha yakından anlama ve mücadelesine tanık olma imkânı sunuyor.

7 Mayıs – 30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Armenian Center for Contemporary Experimental Art (NPAK)’ta ziyaretçilerini bekleyen Yerevan’daki sergi, İstanbul’daki 23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı ve “Hrant Dink: Burada ve Şimdi” sergi ziyaretçileri arasında dijital bir köprü kuracak. Canlı internet bağlantısı ile bu mekânları ziyaret eden iki komşu ülkenin halklarının etkileşim kurabileceği, birbirini görüp, tanıyabileceği bir ekran sergide yer alacak.

Yerevan’daki sergide İstanbul’daki 23,5 Hafıza Mekânı’nda olduğu gibi, Hrant Dink kendi hikayesinin anlatıcısı ve rehberi olacak. Hrant Dink’in benimsediği demokrasi, bir arada yaşama, eşitlik, hakikat, barış ve adalet gibi evrensel değerler ve 23,5 Hafıza Mekânı’nın değindiği hafıza, adalet ve Türkiye’deki azınlık hakları gibi konular serginin içeriklerini oluşturacak. Sergi süresince bu başlıklar çerçevesinde Ermenistan’da düzenlenecek yan etkinlikler vakfın sosyal medya hesaplarından ve aylık bültene abone olarak takip edilebilecek.

Hrant Dink’in sözlerinde olduğu gibi “Gelin önce birbirimizi anlayalım” çağrısı ile 23,5 Hafıza Mekânı’na ve “Hrant Dink: Burada ve Şimdi” sergisine davetlisiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı