AdanaETKİNLİKLERSANATTANSERGİ

Adana’nın Yeni Çağdaş Sanat Galerisi Kuzgun Art Space Açıldı

Adana’nın İş dünyası ve cemiyetin tanınmış isimleri bu açılışta bir araya geldi.

Adana’nın en kapsamlı yeni sanat galerisi olarak sanatseverleri farklı alanlarda üretim yapan sanatçılarla buluşturan, Kuzgun Art Space’in açılışına Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay ve yardımcısı Rukiye Çinkılıç ,Adana Baro Başkan yardımcısı Miyesser Ersalan Önenli, Chp Milletvekili Burhanettin Bulut, Chp eski milletvekili İbrahim Özdiş, Adana İş dünyası ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri, Kuzgun Art Space’i Adana’ya kazandıran iş insanı Elif Sezer Çaylı’yı bu özel günde yalnız bırakmadı.

Açılış sergisi Tümevarım 5  Mart’a kadar açık kalacak!

Çağdaş Sanatın tüm alanlarında sanatçılara ev sahipliği yapmayı hedefleyen Kuzgun Art Space’in ‘’Tümevarım’’ adlı uluslararası karma sergisi heykel, fotoğraf, video, mural ve resim alanında 19 ayrı sanatçının seçkin eserlerinden oluşuyor.

‘’Tümevarım’’ Hakkında

Doğumdan itibaren değişmeye, dönüşmeye başlayan beden ve ruh, ölüme kadar süren bir yolculuk yapar. Bu yolculuk kimine göre bir gün, kimine göre 100 yıl sürer. Zaman kavramının belirsiz olduğu varoluşta, yolculuk arayışa dönüşür. Mutluluğu, huzuru, sağlığı, parayı bazen de birbirimizi ararız. En geç fark ettiğimiz ise her şeyin kendi içimizde olduğudur. Artık dışarıda aramayı bırakıp içimize döner kendimizi dinlemeye başlayarak aradıklarımızı buluruz. Bulduklarımızdan tatmin olduğumuz anda tümevarım gerçek olur.

Dicle Çiftçi

5 Mart tarihine kadar sürecek ‘’Tümevarım’’ adlı karma sergide; Genç kuşağın ödüllü heykel sanatçısı Burak Ayazoğlu, mural ve resim çalışmalarıyla dikkat çeken Pelin Çağlar, bağımsız sanat adına çalışmalar yürüten ressam Baran Kurtoğlu, son dönemlerde en çok konuşulan isimlerinden ressam Dicle Çiftçi, ünü ülke sınırlarını aşan grafiti sanatçısı Mr.Hure, yine uluslararası üne sahip İranlı sanatçı Hemad Javadzade,  İtalyan  fotoğraf ve video sanatçısı, Francesco Ciotola, çeşitli sanat platformlarında işleri sergilenen resim, heykel ve fotoğraf sanatçıları Başak Gürbüz Derman, Damla Yalçın, Duygu Aydoğan, Emre Bulut, Erdinç Babat, Erin İlkcan Aslan, Nazım Arslan, Öykü Güneş,  Özgür Eryılmaz, Tolga Akbaş,Yasin Yaşar Bayol ve Yavuz Kılıçer’in eserleri Kuzgun Art Space’de izlenebilir.

Hasan Baran Kurtoğlu

Küratörlüğünü Dicle Çiftçi’nin yaptığı Tümevarım 5 Mart tarihine kadar Adana Kuzgun Art Space’de tüm sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

Kuzgun Art Space
Cemalpaşa Mah.63012 Sok.No:10/ AH Keskin Apt. Zemin Kat
SEYHAN/ ADANA

Pelin Çağlar

Kuzgun Art Space Hakkında

Çukurova Bölgesinin en Kapsamlı ve Yeni Çağdaş Sanat Galerisi

Adını kendi geleceklerini planlama kapasitelerine sahip efsane kuş Kuzgun’dan alan ‘’Kuzgun Art Space’’ Adana’nın en kapsamlı sanat galerisi olmak üzere,  Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle çalışmalarını sürdüren genç iş insanı Elif Sezer Çaylı, tarafından hayata geçirildi.

Sanata karşı tutkusunu yıllardır izleyici olarak sürdüren Elif Sezer Çaylı, süreç içinde modern sanatın sıkı bir takipçisi olarak yeni sanatçıları merak edip keşfetmeye başladı. Sanata olan ilgi ve merakı bölgedeki yatırım yetersizliğini görmesine neden oldu. Sanat alanında proje geliştirerek yatırım yapmaya karar verdi. Oluşturduğu koleksiyonlar ve sanat için kurduğu ekip ile birlikte bilgi ve gözlem birikimini sanat tutkusuyla birleştirerek çalışmaya başladı. Böylece dünyanın sanatını Çukurova’ya taşımanın ilk aşamasında  ‘’Kuzgun Art Space’’  Adana’nın en kapsamlı galerisi olarak yerini aldı.

Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde izlediği sanat çalışmalarını uzun bir araştırmadan sonra kendi bölgesine taşımaya karar veren Elif Sezer Çaylı ‘’ Kuzgun Art Space’’in tasarımı sırasında her ayrıntıyı düşünerek sanat üretici ve izleyicilerinin en yüksek verimi alabilmelerini ön planda tuttu.

Adana’nın Seyhan İlçesi radyo evi sokağındaki bir binanın zemin katında toplam 180 m2 alan üzerine kurulan galerinin 105 m2 si karma ve kişisel sergiler için ayrılırken bir bölümü atölye çalışmaları, workshoplar, seminerler, dijital performans sanatları etkinliklerine ev sahipliği yapmak üzere tasarlandı.

Kuzgun Art Space’in oluşum sürecinde profesyonel ekiplerden destek alınarak, sanatçıların ve sanat çevresinin fikirlerine önem verildi. Günümüzdeki dijital gelişimi göz önünde tutarak ilerici bir bakış açısıyla, geleceğe yönelik fikirler ve eğilimlerle planlamalar yapıldı.

Sanatçı olmadan sanat piyasasının da var olmayacağı bilinci ile özellikle sanatçılar için en uygun şartları sağlayarak, galerici sanatçı ilişkilerine yeni bir boyut getirmeyi hedefledi.

Şehrin ihtiyacı olan sanatsal oluşumu büyütmek üzere yurt içi ve yurt dışındaki sanatçılardan, kuruluşlardan, sanat dinamiklerinden çokça beslendi, beslenmeye devam ediyor.

Kuzgun Art Space sanatsevere her geçen gün gelişen ve dönüşen bir sanat deneyimi sunmayı amaçladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu