KİTAP

Ahmet Ümit İmza Gününün Sürpriz Konuğu

Ahmet Ümit Okurlarıyla Buluştu 

Ahmet Ümit, uzun zamandır heyecanla beklenen yeni kitabı “Aşkımız Eski Bir Roman”ı Yapı Kredi Yayınları Beyoğlu Kitabevi’nde imzaladı.
Okurların yoğun ilgi gösterdiği Ümit’in imza gününe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Yeni kitabı “Aşkımız Eski Bir Roman”da efsanevi karakteri Başkomser Nevzat’ın 3 farklı cinayeti çözdüğünü söyleyen Ahmet Ümit, “Bu kitapla biz de 3 farklı macera içinde geziniyor, İstanbul’un değişik semtleri ve değişik sosyal kesimleri arasında dolanıyor ve aynı zamanda insan ruhunda da geziniyoruz” dedi.


20 Eylül Cuma günü Yapı Kredi Yayınları Beyoğlu Kitabevi’nde yapılan imza gününe ilgi yoğundu. Yazardan imza almak isteyen okurlarının uzun kuyruklar oluşturduğu imza gününün bir de sürpriz konuğu vardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da ziyaret ettiği imza günü okurların yazar Ahmet Ümit ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çektirdiği fotoğraflarla renklendi.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/askimiz-eski-bir-roman-ahmet-umit/

 

KİTAPTAN KISACA…

Aşkımız Eski Bir Roman
Kitaba adını veren öykü katilin kim olduğu sorusundan çok maktulün nasıl birisi olduğu üzerine kurulmuş psikolojik bir çözümlemeden oluşuyor. Maktulün karışık/sapkın psikolojik yapısının çözülmesi, yani kişiliğinin deşifre edilmesi katilin kimliğine götürüyor acar komiseri.

Overlokçu Kız
Tipik bir üçüncü sayfa cinayeti hiçbir zaman gözüktüğü kadar basit olmayabilir. Profesyonel şüpheciliğinden ödün vermeyen Başkomser Nevzat, delil olanla olmayan arasındaki farlı tecrübesiyle ayırt edebiliyor. Kenar mahallelerde yaşanan acılara, kırsal kökenli insanların yaşadıkları sorunlara bir kez daha tanık oluyor.

Sergey Nikolayeviç Jerkovski’ye Ne Oldu?
Öykü, bir tutku cinayetinin sebeplerini araştırırken aniden etki alanını genişleten bir cinayet hikâyesini ele alıyor. Ünlü bir Rus bilim insanı çalışmaları için geldiği İstanbul’da kaybolur. Jerkovski’nin bir aşk üçgeninin parçası olduğunu çözen Başkomser Nevzat, öldürülmüş olma ihtimali üzerine çalışırken araya giren Rus ve Türk istihbarat teşkilatlarının baskısı altında kalsa da soğukkanlılığını asla yitirmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu