Genel

“Artantakya” Genç Yetenekler Yarışması

ArtAntakya’dan yapılan açıklamada şöyle dendi:
“Artantakya Genç Yetenekler 2022” yarışması ile üniversitelerde öğrenim gören (lisans ve lisansüstü) genç sanatçı adaylarını desteklemek, özgün ve çağdaş sanatsal üretime teşvik etmek, yaratıcı düşüncelerle sanat eserleri üretmelerini amaçlamaktayız.

KATILIM KOŞULLARI:
KONU: Serbest
TEKNİK: Serbest
KATILIM: Yarışmaya, · Resim, · Heykel, · Seramik, Cam · Fotoğraf, · Özgün Baskı, · Yerleştirme (Enstalasyon), · Video art İle katılım sağlanabilir. Katılımcı, bu yarışmaya en az 3 eser gönderecekler. Seçici kurulun yapacağı değerlendirmeler sonucunda her katılımcının bir özgün eseri sergilenecektir. Ancak Seçici Kurul özel durumlarda birden fazla eseri sergilemeye değer bulabilir.
ESERLERİN ÖZGÜNLÜĞÜ: Katılımcıların, bu yarışma için hazırlayacakları özgün, yenilikçi, öncül eserlerle yarışmaya katılmaları gerekmektedir.
ESER BOYUTLARI:
• Gerçek sergi ortamında sergilenebilen eserler, (resim, baskı resim, fotoğraf vb.) yatay veya dikey kenarlarının uzunluğu 150 cm’yi geçmemelidir.
• Üç boyutlu eserlerin taban ölçüleri: en çok 100 cm. yükseklik en çok 150 cm. olmalıdır (Üç boyutlu eserlerin en az 5-6 farklı (Tam üstten ve tam yanlardan dâhil olmak üzere) açıdan, mümkünse eşit ışık altında, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları belirtilen mail adresine gönderilmelidir).
• Enstalasyon çalışmaları en çok 2m2 boyutlarındaki bir alanı kapsamalıdır.
GÖNDERİDE BULUNMASI GEREKENLER:
Gönderilen çalışmaların adı, tekniği, malzemesi, boyutu ve yılı gibi bilgileri içeren KÜNYE si bulunmalıdır. Katılımcının kısa özgeçmişi, başvuru bilgileri, eserin bu yarışma için yapıldığına ilişkin bildirim ve varsa eserle ilgili kısa bir açıklama notu künye içinde olmalıdır. Katılımcı fotoğrafı ve katılımcının öğrenci olduğuna dair belge de ekleyerek mail gönderilmelidir. Katılımcının eseri sergilenirken eserlerine bedel bildiriminde bulunabilir, fiyat bilgisi de künyeye eklenmelidir.
SEÇİCİ KURUL:
Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler – Bursa Uludağ Üniversitesi
Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan- Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Deniz Çobankent – Heykeltıraş
Doç. Dr. Meysem Samsun – İnönü Üniversitesi
Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu – Selçuk Üniversitesi
TAKVİM:
Yarışmaya katılacak eserlerin çözünürlüğü 300 dpi olacak ve jpeg ya da pdf formatında e-posta ile en geç
1 Nisan 2022 tarihine kadar gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapılan gönderiler değerlendirme dışı kalacaktır. Gönderimler sergiartantakya@gmail.com adresine yapılacaktır.
SONUÇ:
Sonuçlar 10 Nisan 2022 tarihinde açıklanacak
Sergi 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde www.artantakya.com’da online açılacaktır.
ÖDÜL: 1. 2. 3. Mansiyon 3 ve Sergileme
Seçici Kurulu tarafından seçilecek işler, ARTANTAKYA 3. Online Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarında ve Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali açılış sergisinde sergilenecek. Her iki etkinlik için KATILIM belgesi verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu