SANATTAN

Atölyeler açıldı kapanmamak üzere!

Kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Juliane Saupe ve Deniz Beşer tarafından koordine edilen Açık Stüdyo Günleri – Open Studio Days ile 33 sanatçı ve 33 mekan atölyelerinin kapılarını geçtiğimiz hafta sonu ziyaretçilere açmıştı.

2-4 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşen bu organizasyona resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans, video ve tasarım gibi alanlarda çalışmalar yapan sanatçılar katıldı.

Taksim, Cihangir, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy’de bulunan atölye çevrelerinde sanatseverler hem atölyelere büyük ilgi gösterdiler hem de ellerinde haritalarıyla turist kafileleri gibi ilgi uyandırdılar.

Açık Stüdyo 1

Normalde ziyaretçilere açık olmayan sanatçı ve tasarımcıların çalışma ortamlarını ziyaret etme şansı yakalayan sanatseverler, ilk kez böyle bir etkinliğe katılma heyecanı ile sanatçılarla kaynaştılar, onların eserleri hakkında bilgi sahibi olma şansını yakaladılar.

Açık Stüdyo Günleri özellikle dar çerçeve içine sıkışan sanatı ve sanatçıyı halkla ve sanatseverlerle buluşturma adına üstlendiği misyonla dikkat çekti. Sanatçılar da bu buluşmadan memnuniyet duyduğunu özellikle belirtti.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen, 3 gün boyunca devam eden Açık Stüdyo Günlerine hem sanatçı hem ziyaretçi katılımı geçtiğimiz seneye göre daha fazla idi. Benzeri olmayan bu etkinlik önümüzdeki yıllarda daha fazla sanatçının katılımıyla devam edecek.

Etkinlik kapsamında bu yıl atölyesini ziyaret etme fırsatı yakalanan sanatçılar;

Tülin Yiğit Akgül, Nurbanu Asena, Deniz Beşer, Eda Çığırlı, Ceyda Bozkurt Demirci, Kerem Durukan, Bekir Eke (Atölye DOR), Aleksandra Farazin, Pınar Derin Gençer, Hilal Gümüşel, Desen Halıçınarlı, Ha Za Vu Zu, Sedef Karakaş, Selin Kocagöncü, Seydi Murat Koç, Çiğdem Menteşoğlu, Begüm Mütevellioğlu, Hilal Onur, Azime Önlü, Pasaj, Gabrielle Reeves, Cansu Sakız, Ayşen Savcı (Studio Volcano), Mediha Sevinç, Erbil Sivaslıoğlu (Bitti Gitti), Jelena Stevanovic, Zeynep İnci Şenneyli, İrem Burcu Ummansu(collecThings), Julie Upmeyer, UZ (Derya Yıldız, Didem Erbaş, Dila Yumurtacı, Eren Sulamacı, Melisa King, Neslihan Koyuncu) – Taylan Ünal – Gamze Yalçın – Demet Yalçınkaya – Şule Yiğit – Mohammad Zaza

IMG_0619
Demet Yalçınkaya

IMG_0623

Açık Stüdyo 2

Açık Stüdyo 3

Açık Stüdyo 4

Açık Stüdyo 5

 

Açık Stüdyo 6
Cansu Sakız

 

Açık Stüdyo 7
Demet Yalçınkaya & Deniz Beşer

Açık Stüdyo 8

Azime Önlü
Azime Önlü

 

Julie Upmeyer
Julie Upmeyer

 

Gabrielle Reeves
Gabrielle Reeves

 

Juliane Saupe
Juliane Saupe

Açık Stüdyo 9

Hilal Gümüşel
Hilal Gümüşel

 

Ayşen Savcı
Ayşen Savcı

 

Çiğdem Menteşoğlu
Çiğdem Menteşoğlu

 

Şule Yiğit
Şule Yiğit

 

Zeynep İnci Şenneyli
Zeynep İnci Şenneyli

 

Desen Halıçınarlı
Desen Halıçınarlı

 

İrem Burcu Ummansu
İrem Burcu Ummansu

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı