MÜZİKSANATTAN

Barış Çapkın’dan Akustik Çalışma: ‘Bulutlar Arası Yolculuk’

Barış Çapkın, daha önce yayımladığı “Görsen Üzülürsün”, “Ağladım İçime” ve “Kaybolsam da” şarkılarının akustik kayıtlarını, “Bulutlar Arası Yolculuk” ismi ile On Air Music Co. markasıyla yayımladı.

Yayımlandığı zamanlarda editör listelerinde de üst sıralarda yer alan şarkılarının yeni versiyonları için yine titiz bir çalışma gerçekleştiren Barış Çapkın; son dönemde ön plana çıkan akustik projeler arasında da yine kendi tarzını ortaya koyan bir proje sunuyor.

Üç şarkıdan oluşan single’ın kapak çalışması, Barış Çapkın’ın diğer çalışmalarının cover tasarımlarını da yapan Mr. Boyaci’nin imzası taşırken; masteringde yine Selim Sayarı’nın maharetine teslim edilmiş.

Akustik seride yer alan keman kayıtları Ezgi Tekin tarafından Stüdyo Negatif’te(Cüneyt Aykulteli) kaydedilmiş.

Barış Çapkın, “Bulutlar Arası Yolculuk”un hikâyesini şu şekilde açıklıyor:
“Albümde yer alan şarkıların ilk halleri bana çok şey ifade ediyor. “Kaybolsam da” başlangıcı, “Ağladım içime” istikrarı, “Görsen üzülürsün” ise duygularımın tepe noktasını temsil ediyor benim için. Son dönem yayımladığım şarkılarımdan bende özel yeri olan bu 3 şarkıyı akustik olarak yeniden düzenleyerek dinleyicilerin beğenisine sunmak ve şarkıların en saf hallerini naif, yumuşak bir şekilde yansıtmak istedim. Her şarkı bir buluttu sanki… İnsanların dinlerken hafiflediği, kendilerinden bir şeyler bularak rahatladığı ufak bir yolculuk olsun hissimleçalışmamın adını “Bulutlar Arası Yolculuk” olarak adlandırdım.”

Lyric klipleri ile zenginleşen projenin ilk klibi “Görsen Üzülürsün”, Ayşe Çapkın imzasını taşıyor ve YouTube On Air Music Co. kanalında yayımlanıyor.
Yakın zamanda diğer şarkıların da klipleri müzikseverlerle buluşacak.

Apple Music Türkiye Ana Sayfa En İyi Yeniler, Alternatif Müzik Sayfası Popüler Şarkılar, Günün Yenileri Çalma Listesi, Zirvedekiler: Türkçe Alternatif Çalma Listesi ve FizyAna Sayfa Sıcak Sıcak ile En Yeniler (Yerli) Çalma Listesi’ne ve birçok özel listeye alınan projenin şarkılarını tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

“Gözlerin mi Kaldı”- AKUSTİK Lyric Klip:

Barış Çapkın “Bulutlar Arası Yolculuk” Dijital Müzik Servisleri:
Spotify I Apple Music I Fizy I Muud I Deezer I YouTube Music

Barış Çapkın Sosyal Medya:
Instagram I Twitter I Facebook

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu