ETKİNLİKLERMÜZİKSANATTAN

Barış Manço’nun 76. Doğum Günü

Bütün şarkılarının melodisini duyduğumuz anda Barış Abi dediğimiz, 7 den 77’ye hepimizin hayranı olduğu Barış Manço 76. Doğum gününde bir dizi etkinlikle anılacak.

Barış Manço ilk olarak 4 Ocak 2019’da Babylon’da dilimizden düşmeyen şarkılarla anılacak. Anma gecesinde  Jazzmatiz ve Kozmonotosman sahne alacak.

Barış Manço 20. Yıl Özel Sergisi, 5 Ocak 2019’da Beylikdüzü Migros AVM’de açılışı yapılacak. Batıkan Manço ve Doğukan Manço’nun hazır bulunacağı sergi 20 Ocak’a kadar gezilebilecek.

6 Ocak 2019’de Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde Barış Manço adına satranç turnuvası düzenlenecek.

Barış Manço

Bestelediği 200’ün üzerinde şarkısı, kendisine 12 altın ve 1 platin albüm/kaset ödülü kazandırırken, bu şarkıların bir bölümü daha sonra Yunanca, Bulgarca,Arapça, Farsça,Kürtçe, Japonca, İbranice,Fransızca ve Flemenkçe’ye çevrilerek, kendisi ve/veya başka sanatçılar tarafından da seslendirildi.

1988 yılında Ekim ayında TRT 1’de çocuk ve aileye yönelik bir eğitim kültür ve eğlence programı olarak başlayan “7’den 77’ye”, Türk Televizyonculuğu’nda şimdiye kadar ulaşılamamış bir rekora imza attı.Türkiye’de en uzun ve en başarılı televizyon yayıncılığını yaptı.

“Ekvator’dan Kutuplar’a” 5 kıtada 100’den fazla değişik yöreye giderek, 600.000 km’ye yakın yol kateden Barış Manço ülkemiz belgeselciliğine farklı bir boyut getirdi.

Haber: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu